Urządzanie domu – oryginalne pomysły

Dom to nasza twierdza i jedna z najważniejszych rzeczy, jaką mamy w życiu. Pierwsze skojarzenie to oczywiście konkretna przestrzeń, miejsce, budynek, ale wiadomo, że dom to także rodzinna, ciepła atmosfera i poczucie bezpieczeństwa.

Reklama

witrażJeśli chcemy, żeby nasz dom naprawdę spełniał zadanie, jakie przed nim stawiamy, powinniśmy zadbać o to, aby dopasować go indywidualnych potrzeb i oczekiwań oraz urządzić go zgodnie z własnym gustem. Zależy nam przede wszystkim na komforcie, który zapewniają nam meble, różnego rodzaju dodatki i dekoracje, które wiele lat zbieramy. Nie należy zapominać o roli oświetlenia, które nie tylko oświetla przestrzeń, ułatwiając wykonywanie różnych czynności w domu, kiedy zapada zmrok. Zadaniem lamp jest także budowanie odpowiedniego nastroju, klimatu, który wpływa na nasze samopoczucie.

Dekorator – potrzebny czy nie?

Ponieważ nasz stosunek do domu jest zazwyczaj bardzo osobisty i emocjonalny, przeważnie urządzamy dom samodzielnie, bez pomocy osób z zewnątrz. Nawet nie rozważamy opcji zatrudnienia specjalisty – projektanta wnętrz, dekoratora, uważając, że sami zrobimy to lepiej, a osoba, która nas nie zna, nie będzie w stanie spełnić naszych oczekiwań. Poza tym, wydaje nam się, że ktoś będzie chciał nam coś narzucić.

Oczywiście inną sprawą jest to, że większości z nas po prostu nie stać na to, by zatrudnić fachowca od urządzania wnętrz. W ostatnich latach sytuacja zaczyna się jednak zmieniać, zwłaszcza w większych miastach. Zamożni inwestorzy chętnie korzystają z usług specjalistów, mających duże doświadczenie i wiedzę w tym temacie. Wprawne oko projektant jest w stanie wychwycić słabe i mocne strony wnętrza, proponując rozwiązani, które zakamuflują te pierwsze i wyeksponują drugie.

Oryginalne pomysły

Większość z nas nie ma wiedzy na temat możliwości wykończenia i aranżacji wnętrz, jakie daje współczesny rynek. Na tym właśnie polega przewaga projektanta, który może nam skazać rozwiązania techniczne, materiały, elementy dekoracje, których sami byśmy nie wyszukali lub o których byśmy nie pomyśleli w kontekście własnego domu.
Przykładem mogą być witraże. Pewnie większości kojarzą się z budynkami sakralnymi, a bardzo dobrze sprawdzą się także w eleganckich wnętrzach domowych. Jest to element, który stanowi nie lada dekorację, pozwalającą na grę świateł i cieni.

Niebanalny witraż umieszczony w drzwiach lub w oknie może świetnie się komponować z innymi elementami wystroju wnętrza, nadając mu wyjątkowego charakteru. Z witrażami trzeba postępować ostrożnie, bowiem jego nadmiar może powodować przesyt i budzić negatywne wrażenia. Jeśli decydujemy się na więcej niż jeden witraż, to trzeba oczywiście zadbać o spójny styl wszystkich części kompozycji.

Stopka autorska: Niebanalny witraż – http://www.vitrobud.pl/pl/oferta/witraze_art_glass

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz