Elementy dekoracyjne zza granicy

Modne elementy dekoracyjne możemy dzisiaj zauważyć prawie w każdym nowocześnie zaaranżowanym wnętrzu. Wszyscy lubimy najnowsze trendy dlatego wciąż zmieniająca się dekoracja jest zjawiskiem jak najbardziej zauważalnym oraz docenianym wśród ludzi o wyrafinowanym guście.

Reklama

Dobierając dekoracje we własnym zakresie musimy się liczyć ze sporym ryzykiem. Ma to sens jedynie wtedy kiedy mamy jasno określone cele jaki efekt chcemy ostatecznie osiągnąć. Jeśli nasze wyczucie estetyczne jest dokładnie sprecyzowane, wówczas możemy śmiało podjąć wyzwanie jakim jest samodzielna dekoracja wnętrza. Działalność importerów dekoracji zalała polski rynek tanimi i zarazem kiczowatymi dekoracjami zza granice, które zamiast ozdabiać nasze wnętrza zazwyczaj je tylko szpecą swoją prymitywną estetyką oraz jeszcze gorszym wykonaniem. Każdy poważny importer dekoracji powinien zaopatrywać się w towar z każdej półki. Jest jedyny klucz do sukcesu ponieważ grupa docelowa w podobnym przypadku obejmuje, zarówno klasę średnią, jak i zamożną.

 Dekoracja sali weselnej

 Dużo młodych par wciąż samodzielnie dekoruje swoje sale weselne. Taka decyzja z pewnością pozwala na zaoszczędzenie pokaźnej gotówki, co może być przydatne biorąc pod uwagę liczne wydatki związane z organizacją wesela. Młode pary są zmuszone do wynajęcia sali, fotografa oraz kamerzysty, dlatego najczęściej odpuszczają sobie korzystanie z usług firm zajmujących się dekoracją i realizują wystrój sali we własnym zakresie. Bardziej zamożne rodziny chętnie wynajmują tego typu firmy, dzięki czemu efekt końcowy jest szczególnie imponujący.

Całkowicie bowiem bezpowrotnie odeszły czasy, gdy wagę przywiązywało się do innych atrakcji weselnych. Priorytetem była kiedyś zabawa – dziś dekoracja. Pośrednio, świadczy to o zaangażowaniu i wadze, jaką przykłada się do estetyki. Społeczeństwo otrzymało przez ostatnie dwadzieścia late wiele wzorców, które wykorzystuje w każdej możliwej sytuacji. Tym właśnie sposobem do naszych mieszkań i sal weselnych wkrada się nieobliczalnie duża ilość kiczu i tandety. Jest to proces całkowicie nieodwracalny. Spodziewać się jednak można, że nawet zmiany, które przyjdą za kilka lub kilkadziesiąt lat nie zatrą śladu tej estetycznej wpadki.

Jedyna nadzieja w estetyce europejskie, śródziemnomorskiej, która jest przecież źródłem naszej kultury i cywilizacji. To, co widzimy w Polsce przez ostatnie lata to przede wszystkim wielkie rozwarstwienie. Przede wszystkim pomieszanie wschodu i zachodu.

Podczas różnego rodzaju jedyną słuszną i skuteczną metodą jest przede wszystkim spójność estetyczna, która gwarantuje podstawowe atuty.

Stopka autorska: importerów dekoracji – http://pl.artdecor.eu/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz