Tanie dekorowanie – naklejki ścienne

Białe ściany – nuda. Oczywiście biel we wnętrzach jest niezwykle modna, ale należy unikać białego total looku. Niestety to kolor tak samo bezpieczny, jak i niebezpieczny. Nie chcemy przecież we własnym domu czuć się jak w sterylnym pomieszczeniu. Co zatem zrobić, kiedy chcemy postawić na biel, ale urozmaiconą?! Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na „odczarowanie” bieli są naklejki ścienne.

Reklama

Odklejamy – naklejamy

Z naklejeniem wybranego wzoru poradzi sobie każdy laik. Wystarczy trochę cierpliwości, aby nasze mieszkanie przeszło niemal całkowitą metamorfozę. Wzory kwiatowe, geometryczne, abstrakcyjne – wybór jest ogromny, dlatego każdy znajdzie szablon odpowiedni dla siebie i pomieszczenia, w jakim będzie zdobił ścianę. Ponadto sklepy specjalizujące się w sprzedaży tego typu szablonów mają do wyboru także kolory – mnóstwo kolorów. Dzięki temu, możemy dopasować kolor naklejki do sofy w salonie, łózka w sypialni czy zasłon w dziecięcym pokoju.

Takie ścienne cuda potrafią odmienić nie tylko ścianę, ale cały pokój, który będzie wyglądać jak po remoncie. Właściwie za tak niewiele, naklejki kosztują najwyżej kilkadziesiąt złotych, a cena uwarunkowana jest ich wielkością oraz tym, czy powstawały na nasze specjalne zamówienie, czy nie, można mieć tak wiele. Takie naklejki można z łatwością zdjąć wtedy, gdy już nam się opatrzą, lub zechcemy wymienić je na lepszy model.

W poszukiwaniach idealnych modeli służy, jak zwykle, niezawodny Internet. W sieci znajdziemy zdecydowanie najładniejsze i najbardziej oryginalne wzory.

Instrukcja naklejania

Ściana powinna być dobrze zagruntowana! Przed naklejeniem aplikacji możesz przeprowadzić test naklejając kawałek folii transferowej na ścianie i odrywając go. Jeśli ściana jest zagruntowana  na pewno nie pojawią się problemy z uszkodzeniem warstwy farby czy tynku podczas naklejania.Szablonów nie zalecamy do ścian malowanych farba lateksową, ze względu na słabą przyczepność takiego podłoża.

Naklejki służą do dekoracji ścian, mebli oraz innych powierzchni z płyty meblowej, szkła, gipsu i ceramiki- gładkich lub o drobnej fakturze. Można naklejać je również na sprzęt AGD – np lodówki.

Matowe wykończenie i nieznaczna grubość folii sprawiają, że wzór po naklejeniu wygląda jakby został namalowany.

Naklejenie wzoru na ścianie polega na odklejeniu papieru podkładowego, przyłożeniu arkusza do ściany, dociśnięciu wzoru do podłoża przy pomocy miękkiej szmatki i oderwaniu przezroczystego arkusza folii transportowej z wierzchu. Na ścianie zostanie wzór. Otrzymujesz naklejkę wraz z prostą, drukowaną instrukcją naklejenia. Możesz także obejrzeć na zdjęciach poniżej jak krok po kroku jak nakleja się wzór.

Czynności nie są pracochłonne, choć przy dużych rozmiarach na pewno wymagają zaangażowania 2 osób. Efekt na pewno wart jest zachodu.

Stopka autorska: więcej inspiracji dotyczących dekorowania ścian szukajcie na dekorafa.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz