Wykorzystanie kalendarzy ściennych w praktyce

kalendarzW listopadzie i w grudniu w licznych sklepach, marketach czy punktach papierniczych, pojawiają się kalendarze na przyszły rok. Między innymi są to kalendarze ścienne, różnych rozmiarów, w różnej formie i kolorystyce. Można kupić kalendarze wymagające zrywania kartki z każdego dnia, albo takie, które od razu prezentują cały miesiąc. Najprostsze kalendarze ścienne mają rozmiar a4 lub a3 i przedstawiają cały kolejny rok. Gdzie najczęściej wykorzystuje się takie kalendarze i jakie mają one zastosowanie praktyczne?

Reklama

Zastosowania prywatne

W każdym domu kalendarz powinien się bezwzględnie znaleźć, choć coraz częściej korzystamy z elektronicznych jego wersji – w telefonie czy w komputerze, który zawsze mamy pod ręką. Wielu z nas jest jednak przywiązanych do wykorzystywania tradycyjnych, papierowych kalendarzy, zwłaszcza zrywanych. W naszych domach można znaleźć pełen przegląd wszelkiego rodzaju kalendarzy ściennych. Są kalendarze pionowe, poziome, miesięczne i roczne, a także dzienne.

Kalendarze ścienne otrzymujemy jako gratis do innych zakupów, kupujemy samodzielnie z wybranym motywem, albo są one wysyłane do nas w przesyłkach reklamowych.

Bardzo modnym sposobem na stworzenie kalendarza ściennego jest zamówienie kalendarza z własnymi zdjęciami – fotografiami dziecka, ze zdjęciami z wakacji lub grafikami wybranymi przez nas na każdy miesiąc roku kalendarzowego. Taki kalendarz nie kosztuje zbyt dużo, a może być estetyczną ozdobą w naszej kuchni czy w pokoju dziennym, albo też formą prezentu na Dzień babci i dziadka, czy Dzień mamy i Dzień taty. W wielu firmach można samodzielnie stworzyć projekt kalendarza przy pomocy udostępnianego programu komputerowego. Po jego przesłaniu do drukarni otrzymujemy pocztą tradycyjną gotowy projekt.

Kalendarze reklamowe

Możliwość projektowania kalendarzy ściennych często wykorzystywana jest przez różne firmy, które wypuszczają na rynek własne kalendarze ścienne z logo firmy i właściwymi dla niej grafikami. Na zdjęciach w takich kalendarzach można umieścić np. zdjęcia produktów firmowych. Najczęściej kalendarze ścienne firmowe są wręczane w gratisie kontrahentom firmy i są elementem marketingu bezpośredniego. Pozwalają na tworzenie pozytywnego wizerunku firmy w jej otoczeniu. Na dodatek, koszt ich zaprojektowania i wydrukowania w zaprzyjaźnionej drukarni offsetowej będzie minimalny, a korzyści wynikające z rozprowadzenia kalendarzy wśród klientów i kontrahentów firmy mogą być nieocenione. Warto więc zainwestować w taką formę promowania działalności swojego przedsiębiorstwa.

Stopka autorska: kalendarze ścienne z logo firmy – http://artsigma.pl/kalendarze-sciennie/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz