Zakup zegarka dla mężczyzny – czym się kierować przy wyborze?

Nie od dziś wiadomo, że zegarek jest dla mężczyzny bardzo ważnym elementem codziennego wyglądu. Ma on spełniać nie tylko funkcje praktyczne, gdyż w wielu sytuacjach bywa także wyznacznikiem prestiżu. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do zakupu zegarka warto zdać sobie sprawę z faktu, że istnieją różne ich rodzaje. Zależnie od potrzeby można wybierać zegarki wizytowe, wieczorowe, sportowe lub zegarki codzienne. Każdy z tych zegarków będzie odznaczał się innymi cechami, gdyż mają one odmienne cele do spełnienia.

Reklama

zegarekZegarki wizytowe to modele klasyczne, najczęściej na skórzanym pasku. Są to modele stylowe, które dodatnio wpływają na wizerunek swojego posiadacza. Zupełnie inne cechy będzie miał z kolei zegarek sportowy. Tutaj nie jest najważniejszy wygląd, a występujące w nim funkcje dodatkowe. Wybór ich jest naprawdę duży i zależy od dokładnego przeznaczenia zegarka. Osoby, które lubią uprawiać kolarstwo górskie powinny zaopatrzyć się w zegarek wstrząsoodporny. Z kolei osoby uprawiające sporty wodne powinny wybierać zegarki o odpowiedniej klasie wodoszczelności.

O tym czy będziemy zadowoleni z używanego modelu zegarka decyduje także jego mechanizm. Obecnie największy wybór występuje wśród zegarków kwarcowych, które nie wymagają ręcznego nakręcania. Wbrew pozorom jednak ciągle jest wiele osób, które cenią sobie zegarki z mechanizmem klasycznym. Rośnie też popularność zegarków z mechanizmem elektronicznym sterowanych systemem radiowym, gdyż znane są one ze swojej dużej dokładności.

O żywotności zegarka decydować będzie także materiał, z jakiego został on wykonany. Klasycznym, od dawna używanym materiałem jest oczywiście złoto, jednak obecnie staje się ono coraz mniej popularne głównie z uwagi na wysokie ceny. Kolejnym popularnym materiałem jest stal, która jest wytrzymała i stosunkowo niedroga. Obecnie w zegarkach coraz częściej stosuje się tytan, który jest materiałem hipoalergicznym. W najtańszych zegarkach z reguły stosuje się tworzywo sztuczne, które choć nie jest zbyt wytrzymałe może prezentować się naprawdę dobrze.

Jeśli chcemy kupić solidny i niezawodny zegarek dla mężczyzny, poza wyżej wymienionymi parametrami powinniśmy także zasugerować się renomą producenta. Od lat na całym świecie cenione są przede wszystkim zegarki szwajcarskie i japońskie. Warto tez sugerować się osobistymi preferencjami mężczyzny. Jeżeli lubi on oryginalny styl to dobrym wyborem będą amerykańskie zegarki Diesel, które charakteryzują się niebanalnym wzornictwem i ciekawym designem. Takie zegarki oprócz funkcji praktycznych przyciągają także wzrok i pomagają wyróżnić się w otoczeniu.

Stopka autorska: zegarki Diesel – http://www.demus-zegarki.pl/pol_m_Zegarki-Diesel-576.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz