Zegarki – inwestycja na przyłość.

W trudnych czasach kryzysu coraz więcej osób szuka bezpiecznych miejsc, w które można ulokować swoje oszczędności. Jak pokazał przykład Cypru w dzisiejszych czasach nie są one bezpieczne nawet w bankach, a i złoto w ostatnim czasie straciło sporo na wartości. Pewność zwrotu inwestycji nie dają także nieruchomości, które jak pokazał przykład Hiszpanii mogą szybko stracić na wartości.

Reklama

złoty zegarekTakie zawirowania gospodarcze oraz brak jakiejkolwiek gwarancji bezpieczeństwa finansowego  sprawia że ludzie szukają coraz to nowszych pomysłów na zabezpieczenie swoich oszczędności, inwestując je w dzieła sztuki oraz bardzo drogie zegarki. Tego typu dobra to ciekawy sposób na inwestycję w przyszłość, jednak czy wszystkie zegarki oraz obrazy są gwarancją zysku po kilkunastu latach? Oczywiście że nie! Zegarki takich marek jak Casio, Tissot, czy Swatch, których koszt nie przekracza tysiąca złotych nie zapewnią nam żadnego zysku po latach, a ich wartość może być wyłącznie sentymentalna. Co innego w przypadku, kiedy zainwestuje w zegarki Vostok, które są już marką z wyższej półki. W tym przypadku cena zakupu może dojść nawet do kilkunastu tysięcy złotych, co po kilku latach może zamienić się nawet w kilkadziesiąt tysięcy. Wszystko ze względu na precyzyjny, niepowtarzalny, rosyjski mechanizm, który otoczony został najwyższej jakości materiałami, takimi jak stal szlachetna, złoto, a nawet diamenty.

Takie zegarki podobnie jak dzieła sztuki, im starsze i zachowane w lepszym stanie, tym bardziej drogie na rynku wtórnym. Oczywiście ich zależy także od faktu, czy były one wykonane ręcznie i czy nakład sztuk przekroczył liczbę stu egzemplarzy. Jeśli jesteśmy posiadaczami limitowanej edycji z bardzo cennymi kruszcami to możemy być pewni, iż z roku na rok nasza inwestycja w postaci zegarków zyskuje na wartości. W przypadku jeśli myśli o tego typu inwestycji warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy potrafią wyłonić białe kruki z pośród wielu mniej wartościowych jednak równie prestiżowych marek zegarków.

Jak widać zegarki zwłaszcza te z najwyższej półki to dobra inwestycja, która nie traci na wartości mimo zawirowań w światowych gospodarkach. Dlatego też warto pomyśleć o sprzedaży obligacji, które po bankructwie Państwa mogą okazać się nic nie wartym papierkiem i inwestycji w małe dzieła sztuki, jakimi są najbardziej prestiżowe rosyjskie zegarki.

 

Stopka autorska: zegarki Vostok – http://www.e-zegareczek.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz