Żaluzje okienne – sposób na słońce

Żaluzje okienne obok rolet okiennych to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczania naszych okien przed nadmiernym operowaniem słońca oraz przez spojrzeniami wścibskich sąsiadów. Dzięki temu, że producenci prześcigają się w produkowaniu różnych wzorów żaluzji i rolet stanowią one także doskonały pomysł jeśli chodzi o samą dekorację okna a jednocześnie podkreślenie charakteru wnętrza.

Reklama

żaluzjeDzisiejsze żaluzje mogą być wykonane nie tylko z aluminium jak to niegdyś bywało, ale także z plastiku i bardzo modnego ostatnimi czasy, drewna egzotycznego. Ten ostatni materiał, z którego wykonane są żaluzje jest bardzo efektowny i doskonale komponuje się w kuchni oraz łazience. Nie mniej jednak trzeba przyznać, że jest on jednym z droższych materiałów, z jakich mogą być wykonane żaluzje okienne.

Ale pomyślmy dlaczego żaluzje są takim ciekawym i efektownym rozwiązaniem jeśli chodzi o zabezpieczenia przeciw słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że nigdy nie zabierają słońca do końca, w pokoju czy innym pomieszczeniu nigdy nie będzie idealnie ciemno, a na ścianach mogą malować się bardzo ciekawe cienie wynikające z ułożenia żaluzji. Tak naprawdę wystarczy niewielki ruch ręki, by w naszym pomieszczeniu znowu było jasno i bardzo przyjemnie. Do tego nawet przy wpuszczeniu światła do mieszkania zachowujemy intymność –listki żaluzji okiennych nie pozwalają na to, by do naszego wnętrza zaglądali sąsiedzi czy przechodnie, żeby to zrobić musieliby zacząć naprawdę intensywnie się przyglądać. To zdecydowany i niepodważalny plus oraz wyższość żaluzji nad zwykłymi roletami okiennymi, które zasłonięta w zupełności i całkowicie oddzielają nas od świata, a odsłonięta wpuszczają nie tylko promienie słońca, ale także spojrzenia sąsiadów.

Obecnie żaluzje nie stanowią takiego dużego kosztu jeśli chodzi o ich zakup, a sam ich montaż odbywa się banalnie prosto. Często nie wymaga się do tego wiercenia dziur w ścianie czy ramie okiennej, a żaluzje montuje się w krótką chwilę na ramie okiennej. Nie wymaga to żadnych specjalnych czynności czy fachowych narzędzie i z łatwością są to w stanie zrobić nawet kobiety. Obecnie żaluzje najczęściej występują jako oddzielne produkty, nie montowane pomiędzy szybami okiennymi, tak, jak to bywało przed laty. Oprócz tego można je w bardzo łatwy sposób zdemontować i całkowicie umyć w przypadku zakurzenia lub użyć do tego celu specjalnie skonstruowanych szczotek, które za jednym pociągnięciem ręki wycierają kurz z kilku bądź kilkunastu listków żaluzji. To duże ułatwienie i oszczędność czasu.

Stopka autorska: listki żaluzji okiennych – http://gardinia.pl/produkty/zaluzje/43.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz