Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę?

W obu rubrykach za i przeciw można wskazać podobną ilość argumentów. Najpierw więc dobrze zastanów się czego oczekujesz po urlopie i jakie masz priorytety.

Reklama

plecak turystycznyJedni wolą utarte ścieżki i precyzyjną organizację w najdrobniejszych detalach. Inni liczą na przygody, są wręcz ich żądni, preferując sporą dawkę improwizacji. Istnieją określone mody na dane kierunki turystyczne – w zależności od sezonu. Wiele zależy od możliwości finansowych. Biuro podróży jednak zasadniczo musi na nas dobrze zarobić, ale mamy za to nieco mniej na głowie. Wybierając się podróż np. paczką znajomych, więcej się nauczymy i zobaczymy miejsca oraz spotkamy ludzi, z którymi nie udałoby się obcować, wykupując oficjalną ofertę.

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów wakacji, jest znalezienie bezpłatnych noclegów. Wszak opłaty jakich żądają hotele, są niekiedy absurdalne. A bywa, że nie mamy wyjścia i musimy się gdzieś zatrzymać. Coraz popularniejszy staje się zatem np. couchsurfing oraz inne bazy internetowe , w których można znaleźć oferty bezpłatnego zakwaterowania np. w domu stałego mieszkańca Hiszpanii. Takie praktyki wcale nie są szczególnie niebezpieczne, gdyż oferenci nie są anonimowi a przy rejestracji czeka ich dokładna weryfikacja. Kolejną możliwością jest zabranie namiotów i rozbijanie ich w wyznaczonych do tego miejscach.

Warto również szukać promocji, oferowanych praktycznie co sezon przez rozmaitych przewoźników, np. kolejowych. Nie planuj więc dokładnie miejsca, w które chciałbyś pojechać, a wybierz opcję, która w danym momencie jest najbardziej ekonomiczna. Dobrym pomysłem są też polowania na tanie loty międzynarodowe. Jeśli natomiast chcecie wybrać się gdzieś większą paczką, świetnym rozwiązaniem będzie podróż busem. Koszty paliwa dzielone przykładowo na sześć osób nie są tak dotkliwe, a dobra zabawa gwarantowana. Poza tym, cały czas macie przy sobie cały niezbędny bagaż i nie musicie go dźwigać.

W niektórych zakątkach świata jedną z najdroższych składowych urlopu może okazać się koszt wyżywienia. Dlatego lepiej zabrać ze sobą trochę prowiantu z długim terminem przydatności do spożycia oraz nie wymagającego szczególnych warunków przechowywania. Pamiętaj wszak, że w Twoim plecaku może być bardzo ciepło. Nie przesadzajcie jednak z ilością, gdyż jedną z atrakcji wyjazdu do innego kraju jest możliwość posmakowania regionalnych potraw. Należy szukać małych lokali, w których ceny nie są astronomiczne, a sposób przyrządzania rzeczywiście zgodny z tradycją.

Stopka autorska: Biuro podróży – http://www.biuro-turystyczne.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz