Okienne systemy osłonowe i zaciemniające

Zmiana przyzwyczajeń Polaków przebiegała bardzo długo ale powoli zaczęliśmy przekonywać się że zamiast oglądać na zagranicznych filmach jak tam ułatwiają sobie życie możemy to realizować w swoich domach.

Reklama

roletyJeszcze kilkadziesiąt lat temu jedyną możliwością zaciemnienia pomieszczeń było zastosowanie firanki i zasłon, kilkanaście lat temu między szybami naszych okien królowały wszechobecne żaluzje aluminiowe w kolorze srebrnym i na przestrzeni wielu lat nic się nie zmieniało.

Natomiast w chwili obecnej mamy przeogromną możliwość zastosowania systemów zaciemniających. Do nich możemy zaliczyć między innymi : żaluzje aluminiowe, drewniane, skórzane i pcv, rolety materiałowe w kasetach i wolno wiszące, maty bambusowe, żaluzje plisowane, verticale, panel-tracki. Esteci zaś mogą zadowolić się ręcznie szytymi żaluzjami weneckimi i rzymskimi, gdzie możemy wybierać ze wszystkich materiałów z których do tej pory szyto firany.  Ogromny wybór wypełnień gdzie możemy do woli wybierać kolory. wzory, aplikacje a nawet zdjęcia fotograficzne dowiódł nam że zastosowanie tych systemów nie tylko umili nam życie w słoneczne dni lecz także upiększy pomieszczenia w których je zastosujemy. Jeśli chcielibyśmy powrócić do dawnych lat najnowsze rolety typu „Dzień-Noc” dadzą nam złudzenie starych firan gdyż materiał w nich zastosowany to przeplatany transparentny i przeźroczysty. Dla większego komfortu użytkowania do większości wyrobów możemy zastosować sterowanie automatyczne.

Odgrodzenie się od świata zewnętrznego w jesienną słotę da nam komfort nie oglądania zachmurzonego nieba i mokrych ulic, co ma też ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Systemy osłonowe to też i swojego rodzaju nowość na naszym rynku, popularne na zachodzie Polski np. w Wielkopolsce rolety zewnętrzne to nie tylko osłona przed słońcem ale także możliwość oszczędności energii cieplnej ( w pomieszczeniach gdzie je zastosujemy różnica temperatury dochodzi do 5 stopni ). Rolety mogą też nam dać większe poczucie bezpieczeństwa kiedy zastosujemy profile antywłamaniowe. Moskitiery dają nam natomiast możliwość wypoczynku bez uporczywych insektów takich jak komary czy muchy. Markizy tarasowe i balkonowe dadzą nam komfort cienia jeśli jesteśmy w tym czasie na tarasie a także ochronią nas przed przelotnym deszczem.  Sunshield jest idealnym produktem do zasłaniania przeszkleń o dowolnie dużej powierzchni, dowolnym kształcie i na dowolnej wysokości (sterowanie elektryczne) w budownictwie przemysłowym ale także w patiach i ogrodach zimowych. Żaluzje Sunshield mogą pracować w płaszczyźnie pionowej lub pod dowolnym kątem, dając zamknięcie dużo szczelniejsze niż klasyczne żaluzje poziome.

Widać po tych przykładach że na przestrzeni lat zaszły ogromne zmiany w rozwijającej się nieustanie branży systemów osłonowych i zaciemniających.

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz