Rodzaje rolet okiennych

Istnieje siedem podstawowych rodzajów rolet okiennych, które możemy zastosować w naszym domu lub firmie w celu uzyskania dyskrecji lub uniknięcia zbędnego nasłonecznienia, które może przeszkadzać w pracy lub domowym relaksie.

Reklama

rolety dzień-noc

Podstawowym rodzajem są rolety klasyczne, które są jednocześnie najpopularniejszym typem rolet spotykanym na co dzień w naszych domach. Montowane są one od góry do ściany lub sufitu, bowiem ich celem jest zasłonięcie całego okna lub całej wnęki okiennej, w zależności od ich konkretnego modelu i zindywidualizowanych wymagań klienta. Mini rolety różnią się przede wszystkim powierzchnią zastosowania, ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest ona zdecydowanie mniejsza. Nie mają one za zadanie zakrycia całych okien lub wnęk okiennych, a skupiają się wyłącznie na szybach. Miejscem jej montażu jest rama okienna, a w wielu wypadkach taki sposób montażu zajmuje zaledwie kilkanaście minut, a także umożliwia bardzo szybkie usunięcie ich z naszego okna. To istotna kwestia, jeśli nasze okna są bardzo często otwierane w różnych celach.

Jeśli opracowany przez Ciebie wystrój wnętrza nie zakłada całościowego zakrywania okien to z całą pewnością wartym zainteresowania tematem są mini rolety. Kolejną propozycją dla osób szukających rolet okiennych są te w kasecie PCV lub aluminiowej. Ten produkt cechuje przede wszystkim elegancja, a także ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia, w którym zdecydujemy się go zastosować. Rolety PCV są zdecydowanie tańsze od aluminium, a różnica jest właściwie niewidoczna, choć jakość produktu przemawia właśnie za tym drugim rozwiązaniem, ale decyzja należy oczywiście do nas samych. Rolety w kasecie możemy przykręcić lub przykleić do okna, a raczej nawet amator w tej dziedzinie nie ma kłopotu z zamontowaniem ich. Jeśli chcesz zagospodarować na przykład poddasze to powinieneś podjąć starania, aby dokonać zakupu właśnie rolet dachowych, bo taki typ produktu również występuje. Innymi rozwiązaniami, które można zastosować są plisy, rolety bambusowe oraz coraz popularniejsze verticale.

Jak widać rodzajów rolet okiennych jest bardzo wiele i producenci dbają o to, by każdy klient w ich ofercie znalazła produkt, który idealnie spełni ich oczekiwania i zasłoni okno uniemożliwiając dopływ promieni słonecznych lub zwiększając prywatność. Dlatego jeśli szukamy zabezpieczeń na okna dla swojego wnętrza warto zapoznać się z kilkoma rodzajami rolet, by mieć pogląd na to, co akurat będzie dla nas najlepsze, a dzięki internetowi dotarcie do różnych ofert nie stanowi obecnie większego problemu.

Stopka autorska: Rolety w kasecie – http://gardinia.pl/produkty/rolety/41.html