Przydatne akcesoria do rolet okiennych

Wiele osób w domach wykorzystuje rolety okienne do zasłaniania swoich okien. Kiedyś królowały w nich zasłony i firanki, potem żaluzje, teraz prym wiodą właśnie rolety. Co zrobić, żeby używanie ich było komfortowe, a rolety wystarczały nam na długi czas? Oto kilka przydatnych akcesoriów do rolet, które sprawią, że korzystanie z nich będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Reklama

roleta okienna

Przede wszystkim jeśli mam nietypowe okna, to warto zamówić rolety robione na wymiar, dzięki temu będą one idealnie pasowały do naszego wnętrza i naszych okien.

Jeśli niektóre z naszych okien są oknami z funkcją uchylenia to warto zainwestować z prowadnice do rolet. Są to niewielkie listewki, które montuje się na brzegu okna i dzięki nim materiał rolety nie odstaje od szyby, a przy uchyleniu roleta nie wisi nieestetycznie.  Co ważne taka prowadnica do rolet jest bardzo prosta w montażu i nie wymaga ingerencji w ramę okienną, a z montażem poradzi sobie każda osoba.

Kolejnym przydatnym akcesorium do rolety jest kaseta na roletę. Taką kasetę wykorzystujemy do schowania wałka rolety z materiałem, na górze okna. Nie tylko wpływa to na estetykę rolety i okna, ale także na czystość. Roleta nie kurzy się w takiej kasecie i cała roleta wygląda bardzo elegancko.

Nowością na rynku dekoracji okiennych i zabezpieczeń przeciwsłonecznych są napinacze łańcuszka do rolet. To niewielkie mechanizmy, które regulują i porządkują biegła łańcuszka do rolety. Oprócz względów estetycznych ważne są także te, że obecnie normy europejskie narzucone na producentów rolet okiennych wymagają od nich dołączania do każdej rolety takiego mechanizmu, który uniemożliwia łańcuszkowi rolety zadzieźgnięcie się pętli. Nie trzeba jednak wymieniać całej rolety, gdyż takie sprytne, niewielkie mechanizmy można kupić osobno. Im zamontowanie zajmuje niewiele czasu i jest dziecinnie proste, a do tego montaż napinacza nie wymaga ingerencji w ścianę czy profil okna.  Oprócz względów bezpieczeństwa to dzięki temu, że mamy taki napinacz nasze uchylne okno wygląda także dobrze podczas uchylenia, bo łańcuszek nie odstaje od ramy okiennej. Jest to także ważne jeśli w domu mamy małe dzieci. Minimalizujemy wtedy ryzyko, że dziecko zaplącze się przez przypadek w sznureczek od rolety okiennej. Takie napinacze możemy także zastosować do żaluzji okiennych.

 

Jak widać przydatnych akcesoriów do rolet okiennych jest bardzo wiele i każdy znajdzie coś dla siebie, nie trzeba wymieniać całej rolety, by odświeżyć te, które mamy już w domu, a co za tym idzie znacząco obniżymy koszt.

 

 

 

Stopka autorska: rolety – http://gardinia.pl/produkty/rolety/41.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz