Duże oprawy łożyskowe stojące dzielone SNL

Duże oprawy łożyskowe stojące dzielone SNL są stosowane w przypadku aplikacji na wały o rozmiarze powyżej 115mm.  Oprawa dzielona jest w płaszczyźnie poziomej, posiada otwory montażowe, które umożliwiają jej przymocowanie za pomocą śrub oczkowych do podłoża.

Reklama

Uszczelnienie

Każda oprawa może być wyposażona w jedno z wielu uszczelnień dostępnych w szerokiej gamie rodzajowej. Dostępne są również specjalne pokrywy zamykające, których zadaniem jest ograniczenie wpływu zanieczyszczeń czy czynników zewnętrznych na pracę zespołu.

Podstawa

Duże oprawy łożyskowe dzielone SNL posiadają podstawę wzmocnioną konstrukcją żebrową, otwory natomiast są wzmocnione dodatkową ilością materiału wokół nich, co umożliwia przeprowadzenie wstępnego napięcia śrub mocujących bez obawy o wytrzymałość podstawy. Ma to na celu poprawę ustalenia oprawy oraz polepszenie stabilności jej położenia.

oprawy łożyskoweSmarowanie

Oprawy stojące duże, posiadają miejsce umożliwiające montaż smarowniczek oraz specjalnie przeznaczone do tego otwory gwintowane, tak aby zapewnić odpowiednie mocowanie. Znajdują się one na pokrywie oprawy oraz na powierzchniach bocznych. Miejsce gdzie powinny spoczywać smarowniczki jest naznaczone przez odlanie wgłębienia na pokrywie oprawy.

Czujnik

Jeżeli jest to wymagane, istnieje możliwość montażu dodatkowych czujników diagnostycznych, monitorujących pracę zespołu. Specjalnie przeznaczone do tego płaskie powierzchnie umożliwiają stabilne pozycjonowanie czujnika gwarantujące poprawny odczyty.

Montaż

Pokrywa przykręcona jest za pomocą specjalnych śrub, które można z łatwością odkręcić gołymi rękoma bez użycia specjalistycznych narzędzi. Samo zdjęcie pokrywy jest ułatwione za sprawą wycięć umożliwiających jej podważenie.  Prostokątny kształt oprawy oraz oznaczenie jej środka, prostopadłego od osi oprawy, zostały wykonane w celu ułatwienia regulacji położenia.

Stopka autorska: oprawy łożyskowe dzielone – http://bearing.pl/916,oprawy-lozyskowe-dzielone.htm

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz