E-biznes – jaki wybrać?

W dzisiejszych czasach internet otwiera nam nowe możliwości. Ludzie coraz pewniej przerzucają się ze zwykłego przeglądania stron internetowych i sprawdzania poczty na bardziej ambitne czynności. Próby własnego e-biznesu są podejmowane głównie przez młodych ludzi. Jakie są najpopularniejsze działalności?

Reklama

zarabianie

  • Własny sklep internetowy – z każdym rokiem e-sklepów przybywa, ale rynek jeszcze nie jest „przejedzony”. Jest jeszcze dużo wolnego miejsca, jednakże warto znaleźć swoją niszę, dzięki czemu nie będziemy (przynajmniej na start) musieli użerać się ciągnę z konkurencją.
  • Zarabianie na blogu – jak miło jest robić coś przyjemnego i pożytecznego w jednym. Prowadząc własnego bloga masz możliwość m.in. uczestniczenia w programach partnerskich, tworzenia list mailingowych, emitowania własnych reklam.
  • Działalność kupna i sprzedaży – polega to na próbie zarobienia na tego typu serwisach jak Allegro.  Tu kupi się coś w bardzo okazałej cenie, tam sprzeda się – ważne jest, aby generować profity.
  • Usługi online, np. pozycjonowanie, programowanie, tworzenie grafiki – jest to bardzo dochodowa działalność z dużymi perspektywami, gdyż w dzisiaj w rynku na tego typu „produkty” jest olbrzymie zapotrzebowanie.

Aby możliwa była jedna z poniższych działalności, potrzebny jest kapitał. Należy zainwestować swoje pieniądze mądrze, aby ograniczyć potencjalne straty. Nie ma przecież gwarancji, że każdemu się powiedzie. Wygra tylko najlepszy. Wybierając e-biznes jako swoje źródło dochodów pamiętaj o tym, ze biznes w internecie jest o wiele trudniejszy niż w życiu codziennym. Dość ciężko wybić się na początku, bo główne sektory zostały już pozajmowane kilkanaście lat temu przez duże firmy typu Onet czy Wirtualna Polska.

Nie chcę nikogo zniechęcać – jeśli ma się bardzo dobry pomysł to zysk jest gwarantowany. Mogę posłużyć się przykładem zakupów grupowych. Kupując jakiś produkt w 1000 osób płacimy przecież taniej, niż w przypadku gdy każdy kupuje pojedynczo. Banalna a takie dobre. Że też nikt na to nie wpadł przedtem…

Stopka autorska: Zarabianie na blogu – http://e-czytelnicy.pl/zarabianie-na-blogach/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz