Gra w Lotto szansą na miliony

Ludzie od zawsze marzą o wielkich wygranych i są skłonni codziennie wydawać spore pieniądze w zamian za minimalną szansą na wygranie milionów. Taką możliwość daje w Polsce organizator gier losowych Lotto, zwany potocznie totolotkiem. W każdym mieście zlokalizowane są kolektury gdzie możemy skreślić swoje liczby oraz sprawdzić wyniki lotto. Kupony kosztują zwykle kilka złotych – od 1zł do kilkunastu czy kilkudziesięciu gdy zdecydujemy się grać systemem.

Reklama

monety

Lotto oferuje kilka gier losowych, z których najbardziej znaną jest duży lotek. Jego nazwa w ostatnim czasie uległa zmianie i teraz gra nazywa się po prostu Lotto. Jest to gra, w której możemy wygrać największe pieniądze. Jeżeli poprawnie skreślimy sześć liczb możemy wygrać co najmniej dwa miliony złotych. Ta suma jest gwarantowana za tak zwaną „szóstkę”. Ale to jeszcze nie wszystko, jeżeli w danym losowaniu nie padnie główna wygrana, kwota z danego losowania przechodzi na kolejne i tworzy się kumulacja. Zwiększa się ona do tej pory aż w końcu ktoś trafi wszystkie liczby. Tak więc skumulowana wygrana z wielu losowań może przerodzić się w prawdziwą fortunę nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Jednak wygrywamy nie tylko trafiając wszystkie liczby. Odpowiednio za mniej trafień czeka na nas mniejsza nagroda. Za „czwórkę” i „piątkę” wygrana jest określana na podstawie ilości osób, które wzięły udział w losowaniu w danym dniu. Wyjątkiem jest trafienie „trójki”, za którą zawsze otrzymamy 24zł.

Warto jeszcze wspomnieć o prawdopodobieństwie wygranej, a więc jaką procentową mamy szansę na wygraną. Niestety prawda jest smutna i tak naprawdę szansa na główna wygraną jest tak nikła, że wiele osób znających zasady statystyczne nie decyduje się w ogóle na typowanie liczb. Grają przeważnie osoby z niższym wykształceniem, które liczą na szybkie wzbogacenie się za przysłowiową złotówkę lub osoby grające sporadycznie, chcące zapewnić sobie nieco zabawy w po szarym dniu w pracy. Pomimo, że szansa na wygraną jest naprawdę minimalna, nie znaczy to że nikt nie wygrywa. Co kilka dni zostaje wyłoniony szczęśliwiec – nowy milioner. Jednak patrząc na miliony osób grających, ta jedna osoba to tak naprawdę kropla w morzu.

Stopka autorska: wyniki lotto – http://www.wynikilotto.tv

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 8)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz