Jak chronić bramę automatyczną przed zimą?

brama automatycznaJak wszystko co wystawione na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, tak i bramy automatyczne (elektryczne) są narażone na uszkodzenia. Deszcz, śnieg i mróz wpływają negatywnie na metal i delikatne automaty do bram, które odpowiadają za otwieranie i zamykanie bramy. Jeśli masz taka bramę, to warto wiedzieć co robić, aby zabezpieczyć ją przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Złe przygotowanie do zimy i niestaranne konserwacje mogą się niemiło zemścić. Mechanizm może się zaciąć i nie otworzyć, a w najgorszej sytuacji zepsuć – co jest bardzo prawdopodobne.

Reklama

Automaty do bram są dość delikatne i już w momencie wylewania fundamentów pod bramę powinniśmy dołożyć wszelkiej staranności, aby instalacje były dobrze ułożone. Fundament powinien być odpowiednio głęboki – głębszy aniżeli granica przemarzania gruntu. W innym przypadku może dojść do tak zwanego wysadzenia fundamentu i brama straci stabilność. Kolejny ważny element na etapie montażu to dobre wypoziomowanie bramy, aby nie uszkodzić zawiasów i łożysk w bramach samonośnych i szynowych.

Jakość bramy, a dokładniej materiał, z którego została wykonana również nie jest bez znaczenia. Drewno o wiele szybciej się zużywa aniżeli stal. Zarówno jedno i drugie trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Drewno impregnatem, który ochroni przez wilgocią i kruszeniem, a metal odpowiednią farbą antykorozyjną. W obu przypadkach trzeba pamiętać o naoliwieniu (lub nasmarowaniu) zawiasów. Warto już na etapie kupna zadbać o wysoką jakość bramy. Uważa się, że najlepszym sposobem zabezpieczania bram stalowych jest ich cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Czasem nawet spora dopłata będzie warta tego, że brama przez wiele lat będzie działać bez zarzutów.

Dobrze zamontowana, prawidłowo eksploatowana brama i zabezpieczona przed zimą brama będzie służyła nam przez wiele lat bezawaryjnie.

Stopka autorska: Automaty do bram – http://www.bramatic.com.pl/ogrodzenia_i_bramy_ogrodzeniowe.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz