Jak kupować bilety lotnicze?

samolotBilety lotnicze przed laty były czymś nieosiągalnym dla zwykłego zjadacza chleba. Jednakże na przestrzeni ostatnich lat sytuacja związana z rozwojem tanich linii lotniczych doprowadziła do spadku cen za bilety lotnicze. W tej chwili dzięki licznym promocjom możemy polecieć w dowolny zakątek świata. Zanim jednak zdecydujemy się na lot samolotem warto dowiedzieć się o sposobach dzięki którym wejdziemy w posiadanie biletów lotniczych.

Pierwszy, najprostszy to zakup za pośrednictwem Internetu. W chwili obecnej na większość funkcjonujących linii lotniczych możemy nabyć bilety online. Każdy szanujący się przewoźnik posiada własną stronę www gdzie szybko możemy dokonać transakcji kupna dowolnego biletu lotniczego. Jednakże większość linii lotniczych preferuje płatności kartą kredytową, a jak doskonale wiadomo ten rodzaj kart nie jest jeszcze tak popularny w Polsce jak choćby w krajach zachodnich. Niektóre linie lotnicze oferują płatności za pośrednictwem przelewów bankowych, jednakże zazwyczaj dotyczy to biletów lotniczych gdzie termin wylotu wynosi ponad 7 dni.

Reklama

Jeżeli jednak nie posiadamy karty kredytowej oraz dostępu do bankowości online to możemy osobiście udać się do przewoźnika i zakupić bilety lotnicze. Jednakże jeżeli chodzi o Polskę to sytuacja jest ograniczona. W ten sposób możemy wejść co najwyżej w posiadanie biletów narodowego przewoźnika LOT-u lub jeżeli udamy się na lotnisko, choćby Okęcie to mamy szansę na kupno biletów największych linii lotniczych.

Innym sposobem aby zakupić bilety lotnicze jest skorzystanie ze stacjonarnego biura podróży. Jak wiadomo nie każdy mieszka w Warszawie czy innym wielkim mieście gdzie znajduje się lotnisko. Należy jednak wiedzieć iż biura podróży stosują prowizje od tego typu transakcji i dlatego też nie powinniśmy się dziwić sytuacji, kiedy to cena za bilet lotniczy w biurze podróży jest wyższa niż wcześniej sprawdzaliśmy choćby na stronach internetowych.

Stopka autorska: bilety lotnicze – http://www.centerfly.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz