Korepetycje tradycyjne czy w internecie?

Wielkie korporacje oszczędzają miliony na dokształcaniu swoich pracowników poprzez szkolenia online – skończyły się wyjazdy w środku tygodnia, noclegi, catering. Tutaj metoda pracy przez Internet wynika przede wszystkim z oszczędności. Są jednak dziedziny życia, w których sposób ten ma zastosowanie praktyczne.

Reklama

tablica szkolnaKorepetycje przez internet są coraz bardziej powszechnym sposobem na efektywną naukę, nadrabianie materiału, czy też przygotowywanie do matur, egzaminów. W ten sposób można uczyć się już wszystkiego, od najbardziej skomplikowanych języków obcych, takich, jak chiński, przez języki światowe – angielski, francuski. Nie należy zapominać też, że korepetycje online są świetnym sposobem na przygotowanie do matury, egzaminów wstępnych, czy kolokwiów na studiach. Do ich prowadzenia, jak i korzystania z nich nie potrzeba wiele. Dziś dostęp do internetu ma niemal każdy, komunikatory są darmowe, a i sprzęt umożliwiający rozmowę nie jest drogi – w przypadku komunikatorów głosowych wystarczą słuchawki z mikrofonem.

Znaleźć korepetytorów zdalnych nie jest trudno. Sporo ofert można znaleźć w serwisach ogłoszeniowych, na którym zamieszczane są zarówno ogłoszenia korepetycji tradycyjnych, jak i online. Chętnych do udzielania korepetycji tego typu nie brakuje. Zupełnie przekonani są do tej formy młodzi – uczniowie liceów i studenci, coraz częściej proponują ją jednak i nauczyciele z długoletnim stażem. Czy to się opłaca? Owszem, czasem nawet bardziej, niż korepetycje tradycyjne – oszczędza się czas i pieniądze, które trzeba by poświęcić na dojazd do ucznia lub korepetytora, nie mają znaczenia warunki pogodowe i zdarzenia losowe (chyba że zabraknie internetu).

Ceny korepetycji online są zbliżone do tych wykorzystujących tradycyjne formy, choć zdarzają się i niższe. Niezależnie od cen i tego, czego można się dzięki korepetycjom nauczyć, jedno jest pewne – forma korepetycji przez internet wydaje się być nieodwracalnym procesem – może za kilkanaście lat jedynym przyjętym?

Stopka autorska: Korepetycje – http://www.e-korepetycje.net/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz