Panel ledowy – kto je montuje?

Kiedy szukamy najdogodniejszego rozwiązania oświetleniowego dla naszego domu, prędzej czy później natkniemy się na temat led-ów. Oświetlenie w tej technologii jest obecnie bardzo popularne. Dla jednych jest ono absolutnie idealne i chwała sobie oni energooszczędność oraz efektowność, dla innych jest to zbędny wydatek, bez dużych nadziei na jego zwrot. Nie można jednak zaprzeczyć, że wiele osób, które dopiero wybierają rodzaj oświetlenia, lub chcą je zmienić, wybiera właśnie oświetlenie led. Rodzi się zatem pytanie – czy montaż tego oświetlenia, a także wielu akcesoriów, które do niego przynależą, jest bardzo trudny? Czy można poradzić sobie samemu? A może konieczne będzie sprowadzenie jakiegoś specjalisty?

Oczywiście jeżeli mamy na myśli same żarówki ledowe, to nie ma z tym zazwyczaj żadnego problemu. Niepokój pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy chcemy w naszym wnętrzu zamontować panele ledowe. Często rezygnujemy z nich, choć bardzo się nam podobają, bojąc się, że ich montaż wygeneruje dodatkowe koszty. Nie ma takiej obawy.

Czym w ogóle są panele led?

Panel ledowy jest innowacyjnym i wygodnym rozwiązaniam. Jest on stworzony w taki sposób, aby światło zostało nieco rozproszone, a pobieranie energii zostało znacznie zmniejszone. Ponadto, panele mogą mieć różną formę. Wiele z nich zachwyca wręcz swoim wyglądem, przez co są niezwykle chętnie kupowane nawet w celach zwiększenia atrakcyjności wnętrza. Panele można stosować niemal wszędzie, nawet przy podświetlaniu reklam. Świetnie sprawdzają się w miejscach wymagających, można bowiem  dowolnie skonfigurować światło pod kątem koloru oraz jego temperatury, ale także jasności.  Panele można łączyć z taśmą led, można stosować je we wnętrzach domowych, ale również biurowych. Mają swoje zastosowanie w instytucjach, np. szpitalach, budynkach sanitarnych. Świetnie się prezentują, są eleganckie – są również lekkie.

Jak wygląda montaż?

Montaż paneli jest bardzo prosty. Posiadają one zaczepy umieszczone na tyle ramki, dzięki którym można powiesić panel w różnych konfiguracjach –  w pionie lub w poziomie. Można umieścić je również na powierzchni całkiem płaskiej, albo w przestrzeni – wykorzystuje się wtedy stalowe linki. Jeżeli do instalacji wykorzystujemy mały zasilacz, który mieści sie we wtyczce, to sprawa jest niezwykle prosta. Są one bowiem wyposażone w rozłączany przewód. Dzięki temu nie trzeba przecinać kabla do połączenia panelów, wystarczy podłączyć go przez otwór w ścianie, tak by zakryć kabel za panelem.

Montaż panelów i taśm  nie jest złożonym procesem i każdy laik poradzi sobie z nim naprawdę dobrze. Wystarczy umieścić je najodpowiedniejszym miejscu i po prostu połączyć. Trochę sprawa komplikuje sie, jeśli montujemy ledy na podwieszanych sufitach, jednak i w tym przypadku możemy poradzić sobie sami – wystarczy iż poświęcimy kilka minut na przejrzenie  toturiali w Internecie.

Oczywiście, jeżeli instalacje są bardziej zaawansowane, warto montaż polecić profesjonalnej ekipie, która wykona to sprawnie i szybko. Jednak wcześniej, możesz zapytać o poradę kogoś znajomego, być może masz kolegę – złotą rączkę? Zapytaj także na forach internetowych, poproś o wskazówki. Montaż nie jest tak skomplikowany, aby sobie z nim nie poradzić.

Efekt ledów – na krótsza i na dłuższa metę – na pewno Cie zadowoli. Z całą pewnością efekt oświetleniowy będzie bardzo dobry, a w dłuższej perspektywie odczujesz zmniejszenie kosztów, efektywność oświetlenia, a także jego wytrzymałość.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz