Skup aut jako rozwiązanie problemu starego samochodu

Samochód może bardzo ułatwić życie. Przydaje się zarówno osobom samotnym, jak i tym mającym rodziny, w podróżowaniu i w codziennej drodze do pracy. Czasami sprawia kłopoty, np. kiedy psuje się w najmniej odpowiednim momencie. Wymaga także wysiłku włożonego w jego utrzymanie – regularne mycie, wymiana płynów, czy odśnieżanie w zimie.

Reklama

skup autPrawdziwy problem pojawia się jednak, kiedy wysłużony samochód zepsuje się na dobre. Nawet sprawny, lecz stary i zużyty pojazd, ciężko sprzedać, a co dopiero, gdy mowa o zepsutym gracie. Jeśli są szanse, by nasze auto naprawić, powinniśmy dokładnie rozważyć, czy koszty warsztatu będą dla nas opłacalne. W przeciwnym razie, lepiej jest pozbyć się samochodu. Niestety złomowanie także kosztuje. Zatem nie dość, że nasz samochód nas zawiódł i odmówił dalszej współpracy, musimy jeszcze zapłacić za pozbycie się go. Co w takim razie powinniśmy zrobić?

W niektórych miejscowościach funkconują skupy aut używanych. Ich właściciele zainteresowani są pojazdami, których najlepszym przeznaczeniem jest rozbiórka na części. Będą to zatem nie tylko stare samochody, ale także takie, które zostały uszkodzone w wyniku wypadków, lub których naprawa wyszłaby niewspółmiernie drogo w stosunku do ich wartości. Niektóre części tych aut są zupełnie sprawne i z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w innych pojazdach. Dlatego właściciel skupu aut może zapłacić za zniszczony pojazd, z nadzieją, że po rozbiórce odzyska zainwestowane pieniądze, a byćmoże nawet lepiej na tym wyjdzie.

Co możemy zrobić, jeśli nie wiemy, gdzie w naszej okolicy znajdują się takie punkty? Najprościej wpisać frazę w Google wraz z nazwą miejscowości, w której mieszkamy, np. „skup samochodów kraków”. Choć w przypadku Krakowa pojawi się nam kilka stron, nie w każdej miejscowości znajdziemy kontakt przez internet. Możemy popytać wśród mechaników (być może współpracują oni z właścicielami skupów) lub po prostu…  zostawić auto przed domem. Zdarza się, że do zakurzonego grata ktoś sam przeklei numer kontaktowy z ofertą zakupu.

Niektórzy właściciele skupów działają na terenie całego województwa, obiecując właścicielom przyjazd do ich miejscowości i odbiór samochodu. Zdarza się, że zainteresowani są oni nawet całkiem sprawnymi, choć wysłużonymi autami. Kuszą właścicieli możliwością łatwego sprzedania pojazdu, bez konieczności zamieszczania ogłoszeń, poszukiwań nabywcy itp. W zamian za to oferują gotówkę od ręki i szybkie pozbycie się kłopotu. Niektóre punkty, posiadające własne serwisy internetowe, przygotowały specjalny formularz, który można wypełnić przez internet. Wystarczy wpisać podstawowe dane dotyczące samochodu, takie jak marka, model, przebieg, rodzaj, oraz pojemność silnika. Dzięki temu można dokonać szybkiej wyceny i umówić się na transakcję. Jest to bez wątpienia o wiele bardziej korzystne i mniej kłopotliwe, niż odwożenia auta na złom.

Stopka autorska: skup samochodów kraków

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz