Skup złota przez internet – jak działa i czy warto zaufać?

Na polskim rynku obok tradycyjnych skupów złota i lombardów pojawiły się skupy internetowe. Proponują one odsprzedaż złota klientom z całej Polski. Ale czy warto im zaufać?

Reklama

skup złota

Jak działa skup złota on-line?

Internetowe skupy złota wysyłają do klienta kuriera, będącego firmą zewnętrzną, który od klienta odbiera przesyłkę ze złotem i dostarcza do siedziby skupu. Tam przesyłka jest wyceniana, a sama wycena przedstawiana klientowi telefonicznie bądź e-mailowo. Gdy klient wyrazi zgodnę na wycenę, otrzymuje pieniądze przekazem pocztowym lub przelewem bankowym. Gdy proponowana cena za złoto mu nie odpowiada, ma możliwość negocjacji lub ma prawo zażądać zwrotu przedmiotów, co też skup czyni.

Jak sprawdzić taki skup złota?

Przy transakcjach zawieranych na odległość, obojętnie czy kupujemy, czy sprzedajemy, najważniejszy jest zdrowy rozsądek. To on każe nam przed podjęciem współpracy ze sklepem najpierw sprawdzić jego ofertę w internecie oraz krążące opinie. Nie inaczej ma się sprawa ze skupem złota przez internet. Jeśli prowadzi nieuczciwą politykę względem klientów, na pewno taka informacja w sieci jest opublikowana.

Internauci to specyficzne społeczeństwo, a internet to miejsce, gdzie każda firma jest surowo oceniana. Firma, która dba o dobro klientów i ma uczciwe zasady, w internecie będzie przedstawiana jako firma godna zaufania.

Weryfikację skupu możemy zacząć od dyskusji na forach internetowych. Z pomocą przyjdą też serwisy opiniotwórcze, gdzie każdy klient może ocenić sklep i jego ofertę, jak i sposób traktowania klienta.

Warto również sprawdzić, czy skup złota angażuje się w życie lokalne. Może wsparła jakieś przedszkole lub inną instytucję? Jeśli tak, to dowód na to, że to nie tylko firma, która zarabia, ale która umie się dzielić z innymi i człowiek (też klient) jest dla niej ważny. Przeważnie firmy na swoich stronach zawierają takie informacje.

Czy warto zaufać?

Jeśli wybierzemy taki skup, który cieszy się pozytywną opinią wśród swoich klientów, jego usługi są rekomendowane i posiada wiele opinii, które jednoznacznie wskazują, że nie są napisane przez pracowników firmy (na przykład ilość ponad 100 i urozmaicenie opinii), wtedy ma się pewność, że firma jest zasługuje na nasze zaufanie.

Stopka autorska: skup złota – http://www.zlotagotowka.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 3.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz