Utylizacja kopiarek i kserokopiarek

kseroJak zapewne część z was mogła zauważyć, albo po przeczytaniu tego artykułu zauważy, kopiarki i inne urządzenia ksero są wszędzie. Niby typowe urządzenie, które jest jednym z elementów komputera i na które z reguły nie zwracamy uwagi, jednak gdy przyjrzymy się mu uważniej dostrzegamy jak ważną role odgrywa on w naszym codziennym życiu.

Wyobraźcie sobie, co by było gdyby nie stworzono prasy, drukarek i tym podobnych urządzeń. Jak teraz czytalibyśmy książki czy gazety? Wyobraźcie sobie jaki napęd dało pismo drukowane na dzisiejszą technologię. Jak takie sekretarki wysyłałyby tysiące dokumentów gdyby nie te sprytne urządzenia, produkujące tekst.

Reklama

Tyle tytułem wstępu. Wiemy już, że kserokopiarki i tym podobne są wszędzie, a co za tym idzie produkuje się je w dużych ilościach co jest niestety złe dla naszego ekosystemu. Wiele przedsiębiorstw, po prostu masowo kupuje i wyrzuca takie urządzenia, co nie jest ani mądre ani ekologiczne. Dodatkowym czynnikiem są szybko zużywające się tusze, które w dodatku są wyjątkowo drogie (czasami bardziej się opłaca kupić urządzenie z tuszem niż sam tusz). Niestety takie firmy, zamiast zainteresować się specjalistyczną ofertą przeznaczoną właśnie dla nich, inwestuja w zbędny, szybko psujący się sprzęt. Na rynku łatwo można znaleźć używane kserokopiarki w świetnym stanie, lub też nowe drukarki wyspecjalizowane pod te właśnie firmy.

Błędna polityka firm to spory problem dla ekologów, warto się tym zainteresować, ale ważne jest też, aby zwrócić uwage na swój dom i osprzęt w nim się znajdujący. Ja sam w swoim domu posiadam 3 urządzenia drukujące, to sporo jak na 5 osobową rodzine.

Stopka autorska: kopiarki – http://bestcopy.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz