Witraże w drzwiach pokojowych

drzwi antywłamanioweGust gustowi nierówny. Jedni cenią sobie prostotę, inni będą się zachwycać bogactwem formy. Dotyczy to niemal każdej dziedziny życia, począwszy od stylu ubierania, na stylu wykończenia mieszkania skończywszy. Takim elementem dekoracyjnym w domu mogą być na przykład drzwi.

Jeśli lubimy upiększać każdy detal w naszym domu, producenci drzwi nie zostawią nas niepocieszonych. Komu nie podobają się jednolite drzwi, może zdecydować się na model z witrażami. Przypomina to drzwi antywłamaniowe ze szklanymi szybami, ale witraże są zdecydowanie bardziej ozdobne. Drzwi zewnętrzne także mogą być wyposażone w takie witraże. Najczęściej dzieje się tak w przypadku drzwi w domach jednorodzinnych. Witraże są wtedy umieszczane w górnej części drzwi, tak aby nie było zbyt dużej powierzchni szklanej, co mogłoby być niebezpieczne. Czasami dodatkowo umieszczane są boczne panele z witrażami, wbudowane zaraz obok drzwi wejściowych. Dzięki takim witrażom do przedsionka wpada więcej światła, a więc nie ma konieczności mocnego doświetlania pomieszczenia w ciągu dnia.

Reklama

Witraże mogą zdobić także drzwi wewnętrzne. W ich przypadku szklana powierzchnia może zajmować nawet połowę powierzchni drzwi. Witraże w drzwiach mogą być jednokolorowe, a wzór będzie wtedy tworzyć przede wszystkim odmienna faktura poszczególnych kawałków witraża. Zwykle jednak witraże są wielobarwne. Przybierają też różne kształty. Mogą być prostokątne, albo zaokrąglone na górze, nie brak też ozdób w kształcie rombu. Paleta barw jest w zasadzie nieograniczona, ale zbyt krzykliwe kolory nie będą się dobrze prezentować w pomieszczeniu.

Stopka autorska: drzwi antywłamaniowehttp://www.galeriadom.pl/drzwi-antywlamaniowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.3/10 (liczba ocen: 12)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz