Wszechstronne zastosowanie posadzki żywicznej

W obecnych czasach odchodzi się od starych, kolorowych wykładzin, które są nie praktyczne. Odchodzi się od dywanów, które jest ciężko prać, trzepać i utrzymywać w czystości. Od paneli, które są bardzo kosztowne i mało efektowne. Posadzki żywiczne doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Są one odporne na substancje chemiczne używane w domu oraz intensywną eksploatację. Podłoga z żywicy, obecnie coraz częściej wykorzystywana jest w jednorodzinnych domach i to nie tylko w kotłowni, czy garażu, ale również w salonie.

Reklama

Co jest obecnie najpopularniejszą formą podłogi?

Nie licząc oczywiście drogich i coraz to droższych z roku na roku paneli? – Są to posadzki. W dzisiejszych czasach, każdy kto chce mieć ładnie wykonany dom, którego każdy by zazdrościł, musi mieć dobrze ułożone. W tym artykule zajmę się jedynie jednym rodzajem posadzek.

posadzki żywicznePosadzki żywiczne, stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Dlaczego? Sądzę, że główną ich zaleta jest ich produkcja, która oparta jest wyłącznie na materiałach syntetycznych, które nie uczulają, a także możliwość uzyskania dowolnego koloru oraz dekoracji. Mogą być matowe, błyszczące, bądź gładkie, czy też antypoślizgowe. Dzieje się tak, również ze względu na bardzo dobre parametry tychże posadzek. Posadzki żywiczne mają wiele zastosowań. Pierwszym rodzajem posadzek żywicznych są posadzki cienkowarstwowe. Wykonuje się je poprzez pokrycie powierzchni betonowej posadzki warstwami żywicy.

  • Posadzka poliuterenowa

Jako pierwszym zastosowaniem jest posadzka poliuteranowa. Posadzka ta wykonana jest na bazie kilku warstw żywic poliuteranowych. Taki rodzaj posadzek pozwana na produkcję bezpoinowych, ale także elastycznych posadzek przemysłowych.

  • Posadzka epoksydowa

Kolejnym zastosowaniem posadzek żywicznych są posadzki epoksydowe, które znalazły zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak hale targowe, czy hale przemysłowe. To produkcji tych posadzek stosuje się specjalne podkłady betonowe.

  • Posadzka metylometakrylowa

Posadzki metylometakrylowe to kolejne zastosowanie posadzek żywicznych, wyróżniamy również posadzki poliuteranowo-polimocznikowe.

Wszystkie wymienione przeze mnie posadzki zostały wyprodukowane z dana ilością posadzek żywicznych, która nadaje im dodatkowych oraz pozytywnych cech, jak szybkość w utwardzeniu, a także sztywność i odpowiednią odporność na ścieralność. Dodam również, że posadzki żywiczne stanowią bardzo dobrą ochronę dla powierzchni betonowych. Posiadają dobrą izolację przeciw wilgoci gruntowej, wytrzymałość na jakiekolwiek odrywanie warstw betonowych, czy też mają dużą wytrzymałość na ściskanie betonu. Posadzki żywiczne możemy zamówić w różnych kolorach i kształtach, na dodatek są łatwe w utrzymaniu, a także w konserwacji.

Stopka autorska: osadzki żywiczne – http://inter-floor.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz