Idealne zaproszenie ślubne – jakie powinno być?

Czym cechuje się idealne zaproszenie ślubne? Odpowiedzi na to pytanie jest pewnie tak wiele, jak wiele jest par, które przygotowują się do wyjątkowego dnia, jakim jest dzień ślubu. Każdy ma inne marzenia, pomysły, wyobrażenia na temat tej niepowtarzalnej uroczystości.

Reklama

zaproszenie na ślubPrzygotowania do niej nie są czymś łatwym. Trzeba wybrać nie tylko weselne stroje, ale i zaproszenia ślubne, koperty ozdobne, winietki weselne, poduszkę pod obrączki czy naklejki na wódkę. Wszystko powinno być dopracowane w każdym calu, idealnie współgrające ze sobą.

Firmy zajmujące się profesjonalnym przygotowywaniem zaproszeń ślubnym zrobią wszystko, aby oferować parom planującym ślub największą liczbę wzorów zaproszeń ślubnych. Tak aby każdy znalazł coś idealnego dla siebie. Przy wyborze nie warto kierować się jednak modą, ale własnym gustem.

Zawsze warto postawić na personalizację zaproszeń: konieczne jest wypisanie zaproszenia imieniem i nazwiskiem zapraszanej osoby. Nie tylko w środku zaproszenia, ale również na kopercie. Przy okazji warto wspomnieć, że takie zaproszenie powinno być wręczane w kopercie niezaklejonej, adresatem  do góry. Zamawiając zaproszenia ślubne istnieje zazwyczaj możliwość umieszczenia na nim własnego tekstu.  Popularne są sentencje, cytaty o miłości lub zabawne wierszyki. Wszystko zależy od podejścia narzeczonych i charakteru całej uroczystości. Pod względem wizualnym zaproszenie również powinno odzwierciedlać charakter zakochanych: ich ulubione kolory, motywy dekoracyjne, czcionka. Zwłaszcza czcionka jest bardzo ważna, gdyż to ona łączy aspekt wizualny zaproszenia oraz jego treść.

Jak zatem wybrać idealną czcionkę zaproszenia? Proces ten może wymagać poświęcenia sporej ilości czasu i przede wszystkim zdecydowania. Jak wiadomo, ilość rodzajów czcionek jest ogromna! Jaki jest zatem wybór?  Czcionki można podzielić na szeryfowe (z  tzw. daszkami), bezszeryfowe  (proste, bez daszków) oraz skryptowe (imitujące pismo ręczne, bardziej ozdobne). Czcionka na zaproszeniu ślubnym powinna podobać się narzeczonym, ale także powinna być czytelna, wszelkie imponujące esy-floresy, jeśli są nieczytelne, pomimo tego że ładnie się prezentują, odpadają. Czcionka powinna współgrać z całym zaproszeniem, powinna pasować do jego charakteru i motywów dekoracyjnych. Jeżeli zaproszenie jest bardzo dekoracyjne, warto dla kontrastu postawić na prostą czcionkę, z kolei piękna, fantazyjna czcionka może być także jedyną dekoracją zaproszenia. Odpowiednie informacje możemy pogrubić lub wyróżnić innym kolorem. A skoro już o kolorach mowa, to czcionka na zaproszeniach o charakterze formalnym powinna mieć kolor czarny. Jeżeli zaproszenie nie jest tak formalne, napisy mogą być w kolorze grafitowym, granatowym lub bordowym. Mocniejsze akcenty kolorystyczne można oraz warto zastosować na przykład w imionach narzeczonych.

Stopka autorska: zaproszenia ślubne – http://www.parka.com.pl/zaproszenia-slubne.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz