Co należy kupić przed narodzeniem dziecka?

Przeważnie już klika miesięcy przed porodem zaopatrujemy się w większość artykułów niemowlęcych, po to by po narodzinach bez stresu poświęcić czas opiece nad bobaskiem, a nie na bieganiu po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniego przewijaka. Aby uniknąć pośpiechu i stresu związanego z zakupem przyborów dziecięcych wybierz się minimum dwa miesiące przed terminem porodu do sklepu dla dzieci.

Reklama

łóżeczko dziecięceCo musi znaleźć się na liście zakupów?

Ubranka – Nie przesadzaj z ich liczebnością. Szczególnie dlatego, że dziecko niesamowicie szybko rośnie i może się okazać, że większość z nich zostanie niewykorzystana. Co więcej, to rodzina i bliscy znajomi chętnie podarowują na prezent ubranka dla Twojego maluszka. Więc nie obawiaj się, że nie będziesz miała w co odziać swoje dziecko. W garderobie Twojego dziecka powinno znaleźć się odpinane na całej długości body, czyli tzw. „pajacyki” (z długim i krótkim rękawem), śpioszki, skarpetki, czapeczki (grubsze i cieńsze) oraz ciepły kombinezon.

Artykuły higieniczne – Przede wszystkim pieluchy. Z ich liczbą nie przesadzisz. Powinnaś wiedzieć, że na początku będziesz je zmieniać kilkanaście razy w ciągu doby. Sugeruję dodatkowo zakupić torbę na pieluchy, która pochłania brzydkie zapachy.
Kupując kosmetyki dziecięce, tj.: płyn do kąpieli, szampon czy krem, warto decydować się na bezzapachowe i bez sztucznych dodatków, w ten sposób unikniesz uczulenia noworodka.
Wokół miejsca, w którym będziesz przebierać dziecko powinny pojawić się chusteczki nawilżające i krem na pieluszkowe zapalenia skóry

Akcesoria niemowlęce – Oprócz ubranek i kosmetyków niemowlęcych, będziesz potrzebowała parę niezbędnych sprzętów ze sklepu dla dzieci. Do których należy wymienić na przykład wózek dziecięcy. Dobrze, żeby był wyposażony w daszek chroniący przed deszczem lub słońcem. A w wózku znaleźć powinna się kołderka lub kocyk. Kilka razy dziennie wymieniając pieluchy możesz nadwyrężyć sobie kręgosłup, aby temu zapobiec sugeruję kupić przewijak. Jeżeli niemowlę nie będzie spało w waszej sypialni warto zainwestować w elektroniczną nianię, nie będziesz musiała zbyt często skradać się do pokoju kontrolując czy z niemowlęciem jest wszystko dobrze.

Przyjście na świat dziecka to oprócz dużego szczęścia również duże wydatki, dlatego zanim zakupisz wszystkie niezbędne artykuły popytaj bliskich, którzy już posiadają dzieciaki czy mogliby pożyczyć lub odsprzedać tanio sprzęty, które nie są już im potrzebne. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić.
Liczę na to, że ten artykuł choć trochę stał się pomocny dla przyszłych mam.

Stopka autorska: sklepu dla dzieci – http://superbobo.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz