Czy opiekunka w Warszawie znajdzie zatrudnienie?

Żyjemy w czasach, w których wiele rodzin musi korzystać z usług opiekunki dziecięcej.  Wiele osób nie może sobie pozwolić na dłuższe pozostawanie na urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym, a jednocześnie dziadkowie dziecka wciąż jeszcze pracują i nie mogą się zająć wnukiem. Właśnie w takich sytuacjach przydaje się niania. Czy jednak opiekunka z Warszawy ma dziś jeszcze szansę na zatrudnienie?

Praca w charakterze niani stała się w ostatnich latach bardzo popularnym zajęciem dla młodych dziewcząt, przede wszystkim studentek i maturzystek, które w ten sposób zapełniają sobie wolne od nauki godziny, przy okazji zarabiając pierwsze własne pieniądze. Na każdym kroku znaleźć można niezliczone oferty dziewczyn, gotowych zająć się mniejszym, bądź nieco starszym dzieckiem. Wydawać by się więc mogło, iż rynek pracy – zwłaszcza warszawski, bo tam spotkać się można z największym zapotrzebowaniem na opiekunki, ale i z największą ilością rąk chętnych do pracy w charakterze niani – jest już dostatecznie nasycony i kolejna opiekunka w Warszawie nie ma już szans na zatrudnienie. Nic bardziej mylnego. Mnogość ofert potencjalnych niań spowodowała, że jakość świadczonych usług znacznie spadła. Dziś każda kobieta jest skłonna do pracy z dziećmi, a przecież nie każda z nich się do tego nadaje!

Opiekunka w Warszawie ma więc szansę na znalezienie pracy, ale pod warunkiem, że będzie spełniać kilka podstawowych wymogów. Po pierwsze, zalecane jest wykształcenie pedagogiczne, lub chociaż dokument zaświadczający o doświadczeniu w pracy z dziećmi. Po drugie, dobrze, gdy niania może pochwalić się dodatkowymi kursami i kwalifikacjami, na przykład: znajomością języków obcych, kursem z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, dyplomem z psychologii, prawem jazdy. Wszystkie te uprawnienia sprawiają, iż kandydatka staje się atrakcyjną nianią, której rodzice będą chcieli powierzyć opiekę nad ukochanym dzieckiem, ale też – której będą skłonni więcej zapłacić za świadczoną opiekę.

Opiekunka w Warszawie może bowiem – zależnie od posiadanych kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia – zarobić od 8 do 20 zł netto za godzinę pracy. Najwięcej zarabia opiekunka pełniąca rolę guwernantki, czyli ucząca dzieci języków obcych, zaznajamiająca je z szeroko pojmowaną kulturą i sztuką, dbająca o ich wychowanie i ogładę. Najmniej dostanie opiekunka w Warszawie, która będzie jedynie pilnować dzieci. Średnia stawka przeznaczona jest dla osób, które oprócz opieki nad dzieckiem, będą również wykonywać różne drobne prace domowe, jak np. pranie i prasowanie, wyprowadzanie psa na spacer, czy gotowanie obiadu dla całej rodziny. Ważne jest, aby zakres ewentualnych dodatkowych obowiązków  ustalić jeszcze przed podjęciem współpracy.

Pamiętajmy, że wiele studentek przebywających w stolicy pochodzi z innych części Polski. W takiej sytuacji bardzo często opiekunka w Warszawie może liczyć na własny pokój w domu rodziny, w której opiekuje się dzieckiem. Jednocześnie jednak takie rozwiązanie powoduje zmniejszenie pensji, warto więc rozważyć, co będzie korzystniejsze w konkretnej sytuacji.

Stopka autorska: babyandcare.pl – opiekunka w Warszawie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz