Czynniki wpływające na wysokość ceny OC

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem, które zobowiązani są wykupić wszyscy właściciele samochodów, bez względu na jego markę, moc czy pojemność.

Reklama

droga pokryta lodemUbezpieczenie OC gwarantuje wypłatę odszkodowania na wypadek uszkodzenia bądź zniszczenia pojazdu, a także na wypadek utraty zdrowia czy życia, w czasie użytkowania pojazdu.

W przeciwieństwie do nieobowiązkowych ubezpieczeń AC, ubezpieczenie OC jest jednolite w każdej firmie ubezpieczeniowej, ponieważ regulowany jest odrębnymi przepisami, które zobowiązują do jednakowych świadczeń wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Jedyną rozbieżnością mogą być ceny OC, które nie są jednolite. Rozbieżność cen jest skutkiem wielu czynników, a jednym z nich jest z pewnością konkurencja, która zmusza firmy ubezpieczeniowe do obniżki ceny OC, w celu pozyskania klientów. Innym czynnikiem, który z pewnością wpływa na wysokość ceny OC jest sam zakres usług objętych danym ubezpieczeniem.

Czasem bowiem oprócz obowiązującego pakietu, można dokupić dodatkowe usługi, jak na przykład ubezpieczenie na skutek zarysowań, czy też gwarantowana fachowa pomoc techników i mechaników samochodowych o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowe usługi nie są oczywiście obowiązkowe, często jednak proponowane są klientom. Ich zaletom jest to, że klienci mogą samodzielnie, zgodnie z indywidualnymi zapotrzebowaniami wykupić tylko te usługi, które naprawdę ich interesują- to znaczy, mogą wybrać te oferty, które gwarantują odszkodowanie w przypadku realnych zagrożeń.

Trzecim, i chyba najważniejszym, czynnikiem determinującym ceny OC jest oczywiście sam samochód, który ma zostać ubezpieczony. W przypadku ubezpieczania samochodu istotne znaczenie mają takie fakty, jak moc samochodu, jego pojemność, rocznik produkcji i wiele innych szczegółów, o które wypytuje ubezpieczyciel. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że im większa moc i pojemność samochodu, tym wyższe ceny OC. Bo nie od dziś wiadomo, że dobry samochód kosztuje. I nie chodzi tu tylko o samą cenę pojazdu, ale także o jego późniejsze utrzymanie.

Stopka autorska: ceny OC – https://www.libertydirect.pl/komunikacyjne/oc-z-mini-assistance.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz