Fajka zastępstwem dla papierosa?

Chyba każdy z nas potwierdzi, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu. Zresztą informują o tym gazety, media a nawet sami producenci papierosów umieszczając odpowiednie komunikaty na opakowaniach. A jednak wiele osób nie zwraca uwagi na te ostrzeżenia i w dalszym ciągu zatruwa swój organizm. Po prostu nie wiedza jak zacząć walkę z nałogiem. A może dobrym pomysłem będzie fajka?

Reklama

Metoda półśrodków

Sklep z fajkami

Można chyba powiedzieć, że jest to swego rodzaju półśrodek. Przecież kupując fajkę w dalszym ciągu będziemy palić tytoń. A więc dalej będziemy zatruwać nasz organizm. Z drugiej jednak strony, jak dowodzą badania, palacze fajki chorują o wiele rzadziej niż palacze tytoniu w formie papierosów. Może wynikać to z faktu, że tytoń w papierosach jest w dużo większym stopniu zmodyfikowany i wzbogacony o związki chemiczne. Tytoń „fajkowy” jest dużo bardziej łagodny choć także może zaszkodzić.

Szlachetna fajka

Pośród osób palących fajkę wielu znajdzie się takich, którzy uważają tą czynność za swego rodzaju kulturę. Nie da się ukryć, że palenie fajki jest dużo bardziej wyrafinowane. Ale nie ze względu na bardziej skomplikowany przyrząd do palenia ale na jego budowę, strukturę a także na ogromne zróżnicowanie jeżeli chodzi o rodzaje tytoniu. Znawcy mawiają, że fajki się nie pali a fajkę się smakuje. Wiele w tym prawdy. Ale aby dojść do tego smakowania trzeba wiele nauki i przede wszystkim kompletnie innego podejścia do palenia. Tytoń fajkowy jest zupełnie inny i o wiele bardziej bogatszy od tytoniu papierosowego. Ale aby to w pełni poczuć należy nauczyć się rozkoszować tą chwilą. Nie mówiąc już nawet o technice palenia fajki. To już nie jest szybkie zaciąganie się tylko raczej leniwe i powolne odkrywanie coraz to nowych aromatów.

Fascynacja

Pewnie wiele osób zapyta co też może być ciekawego i fascynującego w paleniu fajki. Odpowiedź jest banalnie prosta ale nie dla wszystkich oczywista. Można to pewnie porównać do picia alkoholu. Decydując się na określony trunek musimy zastanowić się czy chcemy się tylko upić czy może zrelaksować rozkoszując się smakiem wytrawnego trunku. Analogicznie ma się sytuacja w przypadku palenia fajki. Chcąc szybko zabić głód nikotynowy trzeba sięgnąć po zwykłego papierosa. Ale jeśli chcemy nauczyć się wyczuwać jak spalany tytoń współgra swym aromatem ze szlachetnym drewnem, to powinniśmy zdecydować się na zakup fajki. Odwiedzając profesjonalny sklep z artykułami tego typu przekonamy się, że palenie fajki to już prawdziwa kultura.

Papierosy to chyba najbardziej krytykowany i tępiony produkt jaki występuje obecnie na rynku. Może zatem warto posłuchać podszeptów i jeśli nie rzucić to po prostu znaleźć sobie nowe hobby w postaci powolnego poznawania królestwa tytoniu.

Stopka autorska: http://krolestwotytoniu.pl/150-fajki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz