Podejrzanie niska cena

Kryzys gospodarczy sprawił, że każdy w chwili obecnej stara się oszczędzać w możliwie jak największym stopniu. Tak naprawdę oszczędzamy na wszystkim. A oszczędzanie to jak wiemy kupowanie tańszych przedmiotów, mebli czy też żywności. I w tym miejscu pojawiają się sprzedawcy oferujący nam ładne, efektowne produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Czy jednak zawsze jest to dobry wybór?

Reklama

Ekonomiczne meble w naszym domu

Meble drewniane

Temat ten możemy rozpatrzyć na przykładzie mebli. Nie da się ukryć, że są one elementem niezbędnym w naszym domu. Bez nich normalne funkcjonowanie nie jest możliwe. Dlatego też, zmuszeni do zakupu, staramy się wyszukać produkty najbardziej atrakcyjne cenowo. I bez problemu nam się to udaje. Czy jednak są one równie atrakcyjne jeżeli chodzi o jakość? Z pewnością nie. Musimy zastanowić się skąd bierze się ta niska cena.

Tak naprawdę żaden sprzedawca nie pozwoli sobie na to aby dokładać do oferowanych przez siebie produktów. Przecież naturalne jest, że musi on na nich zarabiać. Niestety często odbywa się to kosztem Klienta. Sprzedawca chce zarobić i jednocześnie zaproponować Klientowi niską cenę dlatego też oszczędza na materiałach wykorzystywanych do produkcji. Tym właśnie sposobem kupując meble drewniane otrzymujemy produkt, który tak naprawdę może nie być wykonany z drewna. A jeżeli nawet jest to sporo w nim elementów, które są wykonane z płyty. To najprostszy i najczęściej stosowany zabieg. Sprzedawca oferuje meble z drewna ale nie wspomina o tym ile w nich tego drewna tak naprawdę jest. Nieświadomy Klient daje się zwieść i kupuje meble tylko dlatego, że są w bardzo niskiej cenie.

Nie warto wierzyć promocji

Każdy, kto chce wyposażyć swój dom czy mieszkanie małym kosztem powinien zdać sobie sprawę, że jeżeli jakiś produkt jest oferowany powszechnie w określonej cenie to nie sposób wykonać go np. w cenie 20-30% niższej. Taka stawka powinna od razu wzbudzić nasze podejrzenia. Oczywiście to bardzo kusząca perspektywa. Mamy przecież szansę kupić meble w bardzo niskiej cenie. Problem jednak w tym, że płacąc mniej kupujemy gorszy produkt. Sprzedawca świetnie o tym wie ale stara się to przed nami ukryć stosując różnego rodzaju chwyty marketingowe. A tak naprawdę próbuje nas zwyczajnie oszukać. Tylko od nas jednak zależy czy damy się oszukać.

Chcąc kupić meble z drewna podejmujemy bardzo dobrą decyzję. Zdajemy sobie sprawę, że tylko taki produkt może zagwarantować nam, że po jednym czy dwóch sezonach nie będziemy musieli zmieniać wyposażenia naszego salonu. Jeżeli zatem stawiamy na jakość to musimy pamiętać o tym, że produkt lepszy i bardziej wartościowy musi także kosztować więcej. Wybierajmy zatem sprawdzony sprzedawców, którzy nie obiecują nam gruszek na wierzbie i nie przedstawiają super ofert gdyż tym samym sami narażamy się na zakup gorszego produktu. Zastanówmy się najpierw na czym nam zależy – na cenie czy jakości. Z pewnością warto postawić na drugą opcję.

Stopka autorska: http://meble-meble.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz