Jaki system przyzywowy wybrać i na co zwracać uwagę?

W nowoczesnych restauracjach oraz SPA, szpitalach lub klinikach wymiana lub zakładanie systemu przyzywowego może być dużą, kosztowną, a co równie istotną bardzo wymagającą inwestycją – czy warto? Oczywiście warto, a w niektórych przypadkach po prostu nawet trzeba! Należy tylko wybrać taki system, który spełni nasze oczekiwania zapewniając najlepsza użyteczność przy najmniejszych nakładach i najmniejszym problemie instalacji.

Reklama

system przywolawczyW przypadku reorganizacji i montażu systemu przyzywowego w istniejących już lokalach jest to wyzwanie. Poprowadzenie instalacji kablowej często nie wchodzi w grę. Choćby z uwagi na utracone korzyści, kiedy trwa remont gości będzie mało lub ich w ogóle nie będzie natomiast w przypadku szpitali i klinik należy zamknąć lub przynajmniej ograniczyć przyjmowanie w danym oddziel, jeżeli nie oddział to przynajmniej salę po sali…

System przyzywowy można jednak wybrać bardziej przyjazny do instalacji – mianowicie bezprzewodowy system przyzywowy, który nie wymaga żadnych kabli i przewodów łączących przyciski przywoławcze z bazą główną.

Przycisk to oddzielne, przenośne urządzenie, który może zostać przymocowane na stałe lub pozostać przenośnym przyciskiem. Każdy z przycisków można odpowiednio zaprogramować i przypisać mu dany numer stolika, sali, a nawet pacjenta.

System przyzywowy w wersji bezprzewodowej ma budowę modułową, daje się dzięki temu łatwo rozbudowywać, przebudowywać i zmieniać. Można zwiększać jego zasięg oraz rozległość poprzed dodanie odpowiednich modułów.

System przyzywowy bezprzewodowy składa się z przycisku przywoławczego i może posiada jedną funkcję (przywołanie) lub kilka np. w przypadku systemu KELER funkcje dodatkowe to kasowanie przypadkowego przywołania i funkcja rachunek, która sprawdza się doskonale w restauracjach, szczególnie tych rozległych gdzie dojście kelnera jest utrudnione. Po wywołaniu akcji kelner dostaje bezpośrednią informację o numerze stolika i rodzaju akcji. Na wyświetlaczu pojawia się numer i ikonka akcji, np. dla rachunku może być to znak dolara. Po odbiorze tego sygnału kelner dostarcza do klienta rachunek bez konieczności dodatkowych kursów. Jak zatem widać system ten oszczędza czas personelu, ale też zwiększa komfort klientów. Nie musza oni zastanawiać się jak przywołać obsługę – zawołać, pstryknąć (stanowczo zły pomysł!), czy może skinąć ręką – ale czy kelner akurat patrzył w nasza stronę … w przypadku użycia takiego urządzenia jak system przyzywowy problem jest automatycznie rozwiązany.

Dodatkowym atutem np. w szpitalach są informatory świetlne, które możemy umieścić nad salą chorego i w takim przypadku zaczyna on migać światłem i sygnalizować dźwiękowo wezwania. Ponadto system świetlny można przypisać w zależności od priorytetu jeden kolor wezwanie, drugi pilne wezwanie.

W szpitalu na pewno zaletą będzie też wodoszczelność wszystkich przycisków, sprawia to, iż w przypadku używania ich przez różne osoby, w różnych sytuacjach znacznie wydłuża się ich żywotność.

Stopka autorska: System przyzywowy – http://www.systemprzywolawczy.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz