Bezprzewodowe systemy przywoławcze – warto wiedzieć

Systemy przywoławcze, a w szczególności bezprzewodowe są doskonałym rozwiązaniem dla restauratorów, właścicieli klinik, szpitali i SPA. Są to relatywnie proste systemy, o budowie modułowej służące do przesłania prostej informacji od osoby oczekującej pomocy lub obsługi do personelu odpowiedzialnego za jej udzielenie.

Reklama

przywolywaczZ czego zatem składają się tego typu systemy najprościej odpowiedzieć, że z modułów, które możemy dowolnie dokładać i programować. Możemy zwiększać zasięg i zakres systemu w dowolnym momencie. Łatwo takie systemy rozbudowywać o dodatkowe przyciski przywoławcze, wstawiając wzmacniacz możemy znacznie powiększyć zasięg działania systemu, itp.

Samo programowanie funkcji jest proste, a co ważne nie wymaga specjalnych umiejętności informatycznych. Wystarczy sparowanie przycisków przyzywowych z wyświetlaczem LED, który informuje o wywołaniu danego przycisku oraz nadanie mu odpowiedniego kodu w celu łatwej identyfikacji tj. numeru stolika lub miejsca.
Na wyświetlaczu w zależności od modelu może wyświetlać się tylko informacja o numerze stolika lub w przypadku wyższych modeli ikonka przywołania, czyli odpowiednia funkcja wywołana w przycisku, istnieje możliwość podpięcia takiego wyświetlacza do komputera i zarządzanie zebranymi informacjami. Systemy przywoławczy możemy łatwo scharakteryzować poprzez grupę urządzeń komunikujących się ze sobą, wskazujących komunikat wywołania.

Każdy system składa się z przycisków przyzywowych w zależności od modelu głównego wyświetlacza od 99 do nawet 400 przycisków w systemie oraz samych przycisków. Istnieją dodatkowe moduły funkcjonalne, które kierowane są do dedykowanych rozwiązań, np. sygnalizatory świetlne emitujące również sygnały dźwiękowe lub specjalne przyciski dla restauracji.

Sygnalizatory dźwiękowe montowane przed wejściem do każdej sali doskonale sprawdzają się w klinikach i szpitalach. Emitując sygnał dźwiękowy oraz świetlny komunikują skąd dochodzi wezwanie, co jeszcze bardziej ułatwia reakcję nawet przypadkowej osobie. Ponadto sygnalizator może emitować czerwone lub zielone światło w zależności od priorytetu wezwania, w przypadku zagrożenia życia emitowane jest światło np. czerwone, które obliguje każdego do szybkiej reakcji, natomiast światło zielone skierowane jest tylko do osób odpowiedzialnych za komfort pacjenta itp.
Systemy przywoławcze można z powodzeniem stosować również w SPA, aby zachować spokój i najwyższy komfort klientów. Ciche i łatwe w obsłudze pozwalają na kontakt z obsługą nie zwracając uwagi osób postronnych, nie wymagając od klienta osobistego fatygowania się do recepcji lub w inne miejsce.

Jak widać łatwe w montażu i sprawnie działający system jest doskonałym uzupełnieniem dla dobrze funkcjonującej placówki. Najlepiej sprawdzają się w miejscach gdzie z racji dużego ruchu trudno zachować dobry kontakt z klientem lub dla placówek z dużą ilością pomieszczeń, w której przebywają klienci lub pacjenci i personel nie jest w stanie pozostawać w ciągłym kontakcie wzrokowym ze wszystkimi.

Stopka autorska: Systemy przywoławcze – http://www.systemprzywolawczy.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz