Jakie wybrać kwiaty do ogrodu?

Zima powoli się kończy, zatem czas przygotować nasz ogród na nadejście wiosny. Zanim wybierzemy konkretny rodzaj kwiatów, powinniśmy się dowiedzieć jaką mamy glebę na działce. Jeśli sami nie potrafimy tego ocenić, najlepiej zabrać próbkę gleby i udać się do sklepu ogrodniczego. Pracownik sklepu z pewnością powie nam z jaką glebą mamy do czynienia i co najlepiej na niej posadzić.

Reklama

ogródKiedy już wiemy jaką mamy ziemię koło domu, możemy poszukać odpowiednich roślin. Istotne jest, by wybierać tylko takie kwiaty, które będą odpowiednie do gleby, którą dysponujemy w ogrodzie. Jeśli zależy nam na roślinach. które nie nadają się do posadzenia w naszej ziemi, powinniśmy zakupić odpowiedni nawóz, który zmieni odczyn gleby. Należy pamiętać, że tego typu nawozy nie powinny być używane na dużych powierzchniach, ze względu na szkodliwe działanie na organizmy żywe żyjące pod ziemią.

Poleca się używanie jako podkład w ogrodzie rośliny wielosezonowe, które będą zielonym tłem dla kwiatów. W sklepach ogrodniczych jest ogromny wybór tego typy krzewów liściastych a także iglastych. Ich główną zaletą jest to, że nie wymagają szczególnej troski z naszej strony. Rosną nawet wtedy, gdy nie pamiętamy o ich podlewaniu. Dodatkowo można je przycinać tak, aby powstały z nich ciekawe kształty.

W grupie roślin wielosezonowych wylicza się byliny ozdobne, wyróżniające się sporym zróżnicowaniem kształtów, rozmiarów i kolorystyki.
W okresie zimowym takie rośliny zapadają w stan uśpienia, ale w sezonie wiosennym, kiedy temperatura wzrasta – powstają na nowo. Dostępne są również ozdobne rośliny dwuletnie, które rozkwitają dopiero po roku od ich zasadzenia. Zalicza się do nich między innymi : malwy,bratki i stokrotki.
Ich ziarenka sadzi się od czerwca, kiedy mają około czterech listków powinno się je sadzić w trochę większych odległościach. Tego typu rośliny bez problemu przetrwają zimę.

Kwiaty jednoroczne to kolejny rodzaj roślin ogrodowych, które cechuje szybki wzrost. Natomiast ich główną wadą jest to, że każdego roku trzeba je sadzić lub siać jeszcze raz. Kwiaty jednosezonowe mają krótsze korzenie, dlatego co jakiś czas trzeba spulchniać glebę, aby lepiej rosły.
Nie podlega wątpliwości, że tylko dobrze wypielęgnowany ogród będzie wyglądał pięknie. Nie wystarczy tylko raz zasadzić kwiaty i jedynie je podlewać.

Większość gatunków potrzebuje dodatkowej opieki i użyźniania. Należy też kontrolować czy nie są zakażone i czy nie mają one insektów, oraz usuwać przekwitłe lub zeschnięte kwiaty. Hodowla roślin w ogrodzie to zajęcie czasochłonne, które wymaga wiedzy i poświecenia.

Stopka autorska: Artykuł dostarczony przez www.ogrodymarzen.net

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz