LTE – nowy standard Internetu mobilnego

Kilkanaście miesięcy temu technologia przesyłania danych LTE zrewolucjonizowała polski rynek internetu mobilnego. W końcu korzystanie z internetu mobilnego może stać się proste, szybkie i stabilne.

Reklama

Operatorzy sieci komórkowych świadczą coraz lepszej jakości usługi internetowe – ceny są coraz niższe, zaś przepustowość oferowanych usług coraz wyższa. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem najkorzystniejszej oferty.

Czy nasza miejscowość jest w zasięgu sieci LTE?

Niestety zasięg internetu LTE nie obejmuje całego obszaru Polski, dlatego jeżeli decydujemy się na LTE to niezwłocznie powinniśmy sprawdzić czy znajdujemy się w jego zasięgu. Mapy zasięgu znajdziemy na stronach operatorów telefonii komórkowej.

Jaką ofertę wybrać?

Cena abonamentu zależy przede wszystkim od wielkości pakietu danych. Poniżej przedstawimy oferty operatorów w przypadku 10GB pakietu danych.

Orange oferuje nam 10GB z modemem ZTE MF63 (koszt modemu 1zł) w abonamencie 49,90zł miesięcznie, oraz darmowy pakiet nocny od godziny 00:00 do 08:00. Aktywacja usługi 29zł.

Cyfrowy Polsat przygotował dla nas ofertę 10GB z modemem ZTE MF60 (koszt modemu 1zł) również za 49,90zł miesięcznie. Aktywacja 49zł.

Plus oferuje 10GB z routerem Huawei (koszt modemu 1zł) w abonamencie 49,90zł miesięcznie. Darmowy pakiet nocny od 1:00 do 7:00, aktywacja już za 9zł.

T-Mobile w swojej ofercie posiada 10GB internetu z modemem ZTE MF 60 (koszt modemu 1zł) w kwocie 49,90zł miesięcznie. Koszt aktywacji wynosi 49zł.

Play przygotował korzystną ofertę pakietu 12 GB, w abonamencie 49,99zł, przy czym pierwsze 6 miesięcy jest darmowych.

Powyższe dane mają jedynie charakter podglądowy, szczegółowe oferty znajdą Państwo na stronach internetowych powyższych operatorów.

Jak łatwo zauważyć oferty operatorów są bardzo podobne, różnią się jedynie koszty aktywacji oraz występowanie darmowych godzin nocnych. Warto więc dobrać ofertę dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

Uwaga: Operatory sieci komórkowych Cyfrowy Polsat oraz Plus pozwalają na 7-dniowy okres próbny, w którym możemy sprawdzić działanie internetu LTE. Jeżeli mobilny internet nie spełni naszych oczekiwań wówczas możemy zrezygnować z usług. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami i konsekwencjami.

Co daje nam technologia LTE?

  • szybki przepływ danych – m.in. zdjęć, muzyki, filmów.
  • niezakłócone wideokonferencje oraz rozmowy przez komunikatory internetowe,
  • płynne oglądanie materiałów video, bez konieczności buforowania,
  • wysoką szybkość pobierania plików,
  • komfort korzystania ze stron internetowych,

Stopka autorska: Przy współpracy z http://www.telekrowa.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz