Organizacja ślubu – sale weselne

Kiedyś okres narzeczeństwa kojarzył się przede wszystkim z radosnym oczekiwaniem. Dzisiaj można by określić ten czas jako przedślubny szał. Organizacja dnia zaślubin wymaga tyle przygotowań i bieganiny, że w końcu narzeczeni marzą tylko o tym, by nadszedł już dzień po weselu.

Reklama

sala weselnaKiedy szczęśliwi narzeczeni ogłaszają przyjaciołom „planujemy wesele”, większość z nich zaczyna zazdrościć. Nie jedna młoda kobieta ma w głowie dobrze zarysowaną wizję własnego ślubu (krój sukni, wzór zaproszeń, pierwszy taniec, układ stolików na weselu itp.). Rzeczywistość może jednak bardzo różnić się od wyidealizowanych pomysłów. Jeśli chcemy naprawdę przyłożyć się do organizacji tego szczególnego dnia, musimy liczyć się z ogromną ilością wariantów, ciągłymi wyborami, nieustannym uzgadnianiem poszczególnych elementów i  koniecznością poświęcenia na to naprawdę dużo czasu.

Zakochani planujący ślub powinni najpierw obejrzeć sale weselne. A to dlatego, że najbardziej atrakcyjne miejsca rezerwowane są czasami nawet rok, lub dwa lata wcześniej. Najtrudniej jest znaleźć termin w miesiącach od maja do października, a zwłaszcza w miesiącach, w których nazwie występuje litera „r”. Zazwyczaj obłożone są także dni świąteczne (okolice Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy). Kiedy jednak uda się już zarezerwować odpowiednią salę, zaczyna się problem z rezerwacją terminu w kościele. Czasami para planuje ślub w parafii panny młodej, czasami w jakimś pięknym, starym kościółku. Nie zawsze jednak udaje się dograć wymarzoną salę z wymarzoną świątynią.

Pozostaje jeszcze ustalenie odpowiedniej godziny. Jest to ważne gdyż, wiąże się to przecież nie tylko ze zorganizowaniem porannej wizyty u fryzjera i makijażystki, ale także z dojazdem gości z innych miast. Godzina rozpoczęcia ceremonii jest także istotna z uwagi na fotografię ślubną. Światło dzienne wpływa na jakość zdjęć, chyba, że decydujemy się na sesję w budynku. Kolejny problem pojawia się, kiedy narzeczeni chcieliby, aby ich ceremonię ślubną uświetnił jakiś nadzwyczajny element. Mógłby to być przykładowo jakiś ważny dla państwa młodych utwór, zagrany na skrzypcach, lub dodatkowy komentarz do czytań, wygłoszony przez zaprzyjaźnioną osobę. Nie w każdym kościele dodatkowe „atrakcje” są mile widziane. Nie zawsze też możemy poprosić, by ślubu udzielał ksiądz z innej parafii, lub by kościół został udekorowany inaczej, niż zazwyczaj (czerwony dywan, kwiaty itp.).

Kiedy uda się już zarezerwować sale weselną, świątynię i księdza, możemy przystąpić do dalszych ustaleń. To dopiero początek wielkiej, przedślubnej organizacji, ale przecież nie codziennie bierze się ślub.

Stopka autorska: sale weselne – http://e-narzeczeni.pl/katalog-firm/sale-weselne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz