Tworzenie stron www musi skupiać się na komunikacji

Internet zrewolucjonizował nasze życie pod wieloma względami. Niezbędny jest obecnie między innymi w większości firmach i instytucjach, nie wspominając o naszych domach. Tak samo jak na całe nasze życie, tworzenie stron www wpłynęło również na rynek reklamy i na sposób szeroko pojętej promocji.

Reklama

tworzenie stron www

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na najbardziej charakterystyczną cechę internetowej reklamy. Obejmuje ona bowiem już nie tylko tworzenie stron www, będących ostatecznie wizytówkami firm, czy tradycyjne banery. W sieci następuje interakcja pomiędzy internautą a reklamującym, producentem. Zatem i sam marketing internetowy oparty jest właśnie o interakcję.

Interakcja ta odbywa się na wiele różnych sposobów. Samo tworzenie stron www skupia się na modułach, które umożliwiają kontakt z internautami. Po pierwsze, fora internetowe na serwisach, dzięki którym ludzie wymieniają się komentarzami na temat usługodawcy, producenta, który sam także wypowiada się na różne poruszane kwestie, odpowiada na pytania i utrzymuje tym samym kontakt z klientami.

Po drugie, newslettery wysyłane do zarejestrowanych użytkowników z informacjami o nowościach w sklepie, promocjach, itp. Coraz więcej firm umożliwia również opcję zadawania pytań poprzez specjalnie przygotowany do tego formularz. Dzięki temu bez konieczności udawania się do producenta lub telefonicznego kontaktu, możemy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas kwestie.

Co więcej, tworzenie stron www coraz częściej oferuje integrację serwisów z portalami społecznościowymi, które w ciągu ostatnich lat zyskały na popularności. Większość z nas ma swoje profile na tego typu witrynach, więc wykorzystali ten fakt reklamodawcy, zakładając na tego typu serwisach profile firm. Dzięki takim zabiegom marki utrzymują stały kontakt z klientami obecnymi i potencjalnymi.

Ponadto, większość firm decyduje się na promocję właśnie w sieci ze względu na stosunkowo niską jej cenę, a bardzo dużą skuteczność. Istnieje wiele form internetowej reklamy. Prawda jest jednak taka, że coraz więcej ludzi poszukuje informacji przez internet. Nie korzystamy już z książek telefonicznych, nie sięgamy zbyt często po encyklopedię, a włączamy komputer i wpisujemy poszukiwane zagadnienie w wyszukiwarkę. Dlatego też tworzenie stron www, ich oprogramowanie musi być zintegrowane z wyszukiwarkami lub też zoptymalizowane pod ich kątem. Musimy zostać w jak najszybszy sposób w sieci odnalezieni, ponieważ w przeciwnym wypadku nikt się o nas nie dowie.

Często też reklamodawcy decydują się na nowatorskie rozwiązania promocyjne, które po „wpuszczeniu” do internetu żyją własnym życiem. Mam tu na myśli np. spoty skierowane do młodych ludzi, które są ciekawe, interesujące, zagadkowe i które przesyłają sobie znajomi, bo są po prostu fajnie, zabawne. Ponadto, wiele produktów nie może być reklamowanych w tradycyjnych mediach (np. alkohol), a niektóre spoty reklamowe były uznawane za obraźliwe i szybko zdejmowane z anteny (np. treści seksistowskie). W internecie natomiast prawie „wszystkie chwyty dozwolone” (oczywiście z pewnym umiarem, jednak nawet zakazywane filmy, czy teksty i tak gdzieś po sieci krążą).

Musimy pamiętać o tym, że internet jest potężnym medium, za pomocą którego możemy o sobie informować i promować nasze oferty. Oczywiście tworzenie stron www miało ogromny wpływ na szeroko pojmowany marketing. Jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju internetu, więc prawdopodobnie w niedługim czasie reklamodawcy znowu nas zaskoczą nowymi pomysłami, rozwiązaniami.

Stopka autorska: tworzenie stron wwwhttp://www.aptus.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz