Wybór właściwego podkładu pod makijaż

Podkład jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych kosmetyków przez płeć piękną. Kobiety na całym świecie używają go zarówno do makijażu codziennego, jak i tego wieczorowego, którego rolą jest zniewalanie mężczyzn. Panie jednak często stawiają sobie pytanie:  „jak wybrać kosmetyk właściwy dla mnie?”

Reklama

Po pierwsze, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj podkładu będzie dla nas najwłaściwszy. Tutaj trzeba pamiętać o tym, aby wybrany produkt nie powodował uczulenia, podrażnień, za bardzo nie wysuszał czy też natłuszczał skóry. Najpopularniejsze są oczywiście podkłady w kremie – fluid, oraz podkłady kamienne – pudry. O pomoc w wyborze zawsze możemy poprosić w drogerii, a tych jest naprawdę sporo. Główne rodzaje podkładów to wcześniej już wspomniane fluid oraz puder, ponadto popularne są również podkład w płynie oraz sztyft maskujący (inaczej nazywany korektorem). Wszystkie te rodzaje podkładów, o ile są sygnowane markami z wyższych półek, są dostępne również dla osób z alergiami – ponieważ są specjalnie badane i konstruowane tak, aby miały jak najkorzystniejszy wpływ na twarz kobiet. W dobrym sklepie internetowym czy drogerii stacjonarnej bez problemu można kupić kosmetyki hipoalergiczne. Podkład kamienny oraz sztyft maskujący, to rodzaje podkładów o największej zawartości pigmentu, doskonale więc kryją niedoskonałości skóry i wszelkie przebarwienia. Kobiety o cerze tłustej zachęcam do wypróbowania podkładów w płynie – jest on bardzo delikatny i zawiera niewiele substancji natłuszczających. Pozostają jeszcze osoby z cerą suchą – dla tych najbardziej odpowiedni będzie fluid, a to ze względu na stosunkowo dużą zawartość substancji nawilżających. We wszystkich przypadkach najlepiej decydować się na kosmetyki mineralne.

Na rynku dostępnych jest jednak wiele kosmetyków różnych marek, które próbują się przebić twierdząc, że to właśnie one mają najlepsze produkty. Tutaj musimy kierować się przede wszystkim składem kosmetyków, jak i badaniami laboratoryjnymi i ceną. Wszystkie bardzo tanie podkłady będą miały naprawdę niską jakość i nie wymagajmy od nich efektów na poziomie cudu.  Każda z marek oferuje z kolei produkty w różnych odcieniach. Aby nasz makijaż wyglądał naturalnie, a przez to był bardziej efektowny, należy wybrać puder o kolorze możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnego odcienia naszej skóry. Odpowiedni odcień podkładu możemy również dobrać do okazji, przy której będziemy prezentować się w makijażu. Do makijażu wieczorowego możemy użyć podkładu w chłodnym odcieniu, z kolei w świetle dziennym najlepiej zaprezentuje się podkład o ciepłym odcieniu. Raczej nie powinno się używać kosmetyków w kolorze brązowym – wyglądają one nienaturalnie. Wyjątkiem od tej reguły jest okres letni – kiedy to jesteśmy naturalnie opaleni i taki właśnie mamy kolor skóry.

Stopka autorska: kosmetyki mineralne – http://sklepcosmeticderm.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz