Zakupy z rabatem, czyli gdzie kupować, żeby nie przepłacać…

W internecie aż roi się od serwisów, które oferują różnego typu rabaty, kody promocyjne, bony, zniżki wyprzedażowe, itd. itp. I, jak grzyby po deszczu, wyrastają coraz to nowsze.

Jak jednak wybrać te najbardziej dla nas atrakcyjne? Jak odróżnić rzeczywistą korzyść od zwykłego oszustwa? Oto kilka sposobów, które pomogą nie nadwyrężać zbytnio naszego portfela, a i sumienie pozostawią czyste.

Zakupy grupowe

3969595328_8479a825ec_mTo jedne z najbardziej ostatnio popularnych sposobów robienia zakupów w sieci. Serwisy takie, jak Groupon, Gruper czy My Deal oferują zakup różnego typu towarów i usług po znacząco obniżonych cenach – pod warunkiem, że zbierze się konkretna, określona przez danego partnera ilość osób chętnych na dokonanie transakcji. Najczęściej portale tego typu mają swoją “ofertę dnia”, którą promują przez całą dobę lub też mają kilka/kilkanaście propozycji zakupowych, rotacyjnie zmieniających się na stronie głównej serwisu. Decydując się na zakup, kupujący otrzymują voucher z kodem promocyjnym na maila podanego podczas rejestracji w serwisie. Wykorzystanie kodu jest zazwyczaj ograniczone czasowo. Przykładowe oferty, które spotkać można na takich platformach, to: usługi kosmetyczne, dentystyczne, z zakresu medycyny estetycznej, kosmetyki, biżuteria, itd. Jeżeli chodzi o zakupy grupowe, to niesamowicie ważne jest dokładne przeczytanie regulaminu i warunków oferty – by niepotrzebnie nie przeżywać rozczarowania. Na wizyty, np. u fryzjera, warto umawiać się z dużym wyprzedzeniem i nie należy liczyć na to, że wstrzelimy się w pożądany przez nas termin. Ta sama zasada obowiązuje, jeżeli decydujemy się na zakup atrakcyjnej wycieczki. Trzeba też dokładnie sprawdzić, jaka jest cena usługi/produktu poza promocją – czasem bowiem okazuje się, że zniżka wynosząca -80% jest nieźle naciągana…

Serwisy wyprzedażowe

Drugą grupą portali z gorącymi ofertami są serwisy wyprzedażowe, często oferujące końcówki serii lub kolekcji odzieżowych przecenione nawet do -70%. Serwis organizujących wyprzedaże jest bardzo wiele – mają one w swojej ofercie znacznie przecenione produkty (usługi nie wchodzą w zakres jego działalności). Wystarczy tylko się zarejestrować i już można dokonywać zakupów, bez oczekiwania na określoną liczbę chętnych. Oferty zazwyczaj nie utrzymują się na takich platformach dłużej niż tydzień, więc decyzję trzeba podjąć relatywnie szybko.

Portale agregujące informacje o zniżkach

Innym przykładem są serwisy, które zbierają informacje o zniżkach i sposobach ich uzyskania lub też same oferują kody promocyjne i kupony rabatowe (np. Łowcy Okazji). Nie pośredniczą oni jednak w transakcjach, a jedynie stanowią w pewnym sensie słup ogłoszeniowy odsyłający do konkretnych platform zakupowych lub do tradycyjnych sklepów.

Niezależnie jednak od tego, jaką opcję wybierzemy – ostrożność trzeba zachować zawsze i zawsze też należy dokładnie czytać regulaminy. Wtedy z całą pewnością nie zostaniemy przez nikogo oszukani.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz