Czy warto studiować filologię angielską?

Wielu uczniów klas maturalnych nie potrafi świadomie wybrać kierunku studiów, który w przyszłości sprawi, że będą finansowo samowystarczalni. Często jest tak, że wybierając co chcemy studiować, kierujemy się niewłaściwymi pobudkami. Czasami decydują za Nas rodzice, innym razem wybieramy kierunek i uczelnię, na którą wybierają się znajomi, albo po prostu nie dostaliśmy się na konkretne studia i składamy dokumenty gdzie popadnie.

Reklama

studiaSą to powody najpowszechniejsze a zarazem najmniej rozsądne. Pamiętajmy, że studiując nabywamy wiedzę, którą będziemy wykorzystywać w przyszłym życiu zawodowym, ale także prywatnym. Dlatego też, ważnym jest, aby to czego się nauczymy było jak najbardziej praktyczne. Wedle tego stwierdzenia wszyscy powinniśmy studiować na politechnikach. A co mają zrobić humaniści, którzy z przedmiotami ścisłymi są na bakier?

Filologia angielska – warto?

Studia filologiczne wydają się być trafioną opcją dla osób, które celują w zawody związane ze środowiskiem międzynarodowym. Coraz częściej szukając pracy nawet w najbliższym otoczeniu, pracodawcy wymagają umiejętności posługiwania się językiem obcym w stopniu komunikatywnym. A skoro język angielski jest obecnie najbardziej pożądanym z języków, studiując filologię angielską możemy zdobyć pożądane kwalifikacje i to w stopniu najwyższym.

Na studiach filologicznych

Idąc na studia filologiczne zaczynamy naukę języka od podstaw. Zajęcia są prowadzone w języku angielskim, uczymy się pisania, mówienia, zasad gramatycznych, języka staro angielskiego. Dzięki temu, zapoznajemy się z angielskim na poziomie prawie natywnym. Umożliwia to rozwinięcie kariery zawodowej na rynkach anglojęzycznych, tj. angielskim, amerykańskim, australijskim czy nowozelandzkim.

Oprócz nauki samego języka, program przewiduje naukę o historii krajów, społeczeństwie, filozofii, wstęp do tłumaczenia. Nierzadko też ucząc się języka, sięga się po tematy związane z wieloma innymi dziedzinami, takimi jak marketing, reklama, zarządzanie, medycyna. Umożliwia to zapoznanie się z wieloma tematami na poziomie ogólnym. Studia filologiczne łączą się też z możliwością odbycia praktyk zawodowych oraz pedagogicznych.

Język to nie wszystko

Biegła znajomość języka jednak może nie wystarczyć, z tego względu po pierwszym lub drugim roku studiów warto jest zastanowić się czy jesteśmy w stanie udźwignąć jeszcze jeden kierunek. Rozsądną parą do angielskiego może być np. rozwinięcie wiedzy z zakresu marketingu, zarządzania, administracji lub ekonomii. W oczach przyszłego pracodawcy zyskujemy wówczas kolejną bardzo wartościową wiedzę, która może okazać się kluczem do sukcesu.

Jak to osiągnąć?

Oczywiście należy zapoznać się z ofertą różnych szkół oferujących naukę na poziomie wyższym. Informator należy oglądać pod katem renomowanych uczelni, które oferują studia językowe. Ze względu na zmiany na rynkach pracy, wiele uczelni odświeżyło swoje programy rozszerzając je o kształcenie z innych zakresów np. szkolenia biznesowe, negocjacje handlowe, turystyka. Na uniwersytecie lub w prywatnych szkoła można znaleźć wiele ciekawych ofert dla studentów. Mając takie zaplecze, możemy również odbyć praktyki, co pozwoli na zapoznanie się ze specyfiką zawodu oraz zdecydowanie czy odpowiada Nam to. Jednak przede wszystkim, aby osiągnąć sukces zawodowym należy lubić to co się robi bo przynosi to wiele satysfakcji oraz wymierne korzyści.

Stopka autorska: angielski Poznań

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz