Dieta śródziemnomorska i jej zalety

Omawiana dieta uważana jest za jedną z najbardziej przyjaznych ze względu na brak obciążenia dla organizmu wynikającego z ustalonych wyrzeczeń. Niektórzy eksperci twierdzą nawet, iż dieta śródziemnomorska nie należy do diet odchudzających.

Reklama

Dlaczego zaleca się stosować dietę śródziemnomorską?

diety

Dieta posiada wiele korzyści, które zachęcą nawet najbardziej zatwardziałych pesymistów. Na początku należy wspomnieć o braku efektu jo-jo oraz utracie około czterech kilogramów w przeciągu trzydziestu dni. Nie jest to sporo, lecz organizm podczas diety działa zupełnie normalnie, dzięki czemu pożądane efekty możemy pomnożyć ćwicząc fizycznie. Przyjmując śródziemnomorski styl żywienia zapobiegamy tworzeniu się zakrzepów.

Jak wygląda nasz jadłospis?

W diety śródziemnomorskiej zwyczajne mięso zostaje zastąpione owocami morza. Lekarze polecają, by kartofle lepiej zastąpić ryżem. Biały chleb nie jest zalecany – lepiej podmienić go na bardziej ziarnistą wersją. Co do przypraw – eksperci polecają czosnek. Jarzyny warto oblewać oliwą z oliwek (zamiast margaryny). Na co dzień należy spożywać 5 dań a dzięki małej kaloryczności produktów do poprawnego działania powinno starczyć nam około 1170 kalorii.

Podsumowanie

Śródziemnomorski tryb odżywiania postrzegany jest za najmniej rygorystyczny – oferuje wszelkie niezbędne substancje odżywcze, lecz poniektórzy specjaliści głoszą, iż śródziemnomorskie produkty nie zapewnia dostatecznej ilości kwasu foliowego. Pod warunkiem, że nie chodzi Ci o szybkość, z jaką tracisz na wadze, lecz na jakości stosowanego trybu odżywiania, to scharakteryzowana dieta jest dobrym rozwiązaniem.

Stopka autorska: dieta śródziemnomorska – http://kropelki.pl/dieta-srodziemnomorska/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 6)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar
    Kulinarna Wyspa Odpowiedz 22/08/2011 o 23:20

    Ciekawy opis diety śródziemnomorskiej. Myślę, że dla większości osób przepisy kulinarne zgodne z założeniami tej diety nie byłyby czarną magią. Lubię ryż, warzywa i wszystko co oferuje ta dieta. Może jeszcze jakieś przykładowe przepisy? Gratuluję artykułu 9/10.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz