Horoskop natalny (urodzeniowy) – kluczem do poznania.

Powiedz mi kiedy i gdzie się urodziłeś, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem… Brzmi dziwacznie? Nie dla osoby która poświęca się sztuce dywinacji i własnoręcznie, w wyniku ciężkich studiów sporządza horoskopy natalne, zajmując się astrologią. Oczywiście są one odmienne od współczesnych „wróżb”, czyli banałów, które ludzie zwykli czytać o poranku, gdy jeszcze nie są wystarczająco rozbudzeni by patrzeć na to co robią.

Reklama

Astrologia urodzeniowa

Radix, czyli właśnie owy horoskop mówi o wszystkim co tyczy się człowieka narodzonego w określonym czasie i szerokości geograficznej. Astrolog jest w stanie widząc kosmogram dokładnie opisać budowę ciała człowieka, jego temperament, charakter, umysłowość, oraz przebieg całego życia. Tak, jest to możliwe, ale tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z tradycyjną astrologią, która bazuje na autentycznych metodach i zasadach, które astrolog musi dobrze przyswoić by był w stanie sporządzić bezbłędny horoskop natalny.

Opis horoskopu

Czytanie horoskopu urodzeniowego odbywa się w ustalonym porządku – w starożytności horoskopy takie sporządzano dzieciom, a właściwie noworodkom z zamożnych rodzin. Wtedy astrolog zaczynał od analizy, która wyda się współczesnemu człowiekowi nieludzka, jednakże jest ona niesamowicie logiczna – na początek sprawdzano, czy owy potomek przeżyje, i do jakiego wieku dotrwa. Dopiero wtedy, gdy była pewność, że dziecko będzie miało żyć sporządzano czytanie jego temperamentu, czyli rozpoczynano czytanie uzupełniając horoskop natalny o kolejne szczegóły, oczywiście w granicach rozsądku – sama analiza mogłaby zając więcej czasu niż życie osoby.

Cztery temperamenty

W rzeczywistej astrologii mamy 4 temperamenty – sangwinik, melancholik, choleryk, flegmatyk. Wszystkie te jakości mają swoje zalety, jak i wady. Sposobem w jaki manifestują swoje wpływy jest ich przejście przez warstwę powierzchowności człowieka. Oczywiście astrolog nie może się tutaj pomylić – opisy w astrologii tradycyjnej są konkretne, więc nie ma mowy o stosowaniu jakiś psychologicznych trików, czy sztuczek w horoskopie natalnym. Albo jesteś melancholikiem i przejawiasz pedantyczne skłonności, jesteś nieśmiały w towarzystwie i cierpisz na bezsenność spowodowaną strachliwością, albo nie.

Astrologia i jej możliwości

Podsuwając – astrologia daje nam wspaniałe narzędzia do opisywania człowieka oraz jego losów. Dzięki temu osoba może odnaleźć się w świecie oraz uzyskać rady dopasowane do jej konkretnej osoby, by mogła żyć w większej zgodzie z teraźniejszością. Oczywiście nie jest to złoty środek na rozwiązanie wszystkich problemów, ale astrologia daje rozsądną furtkę, by logicznie móc uporządkować sobie życiowe dylematy oraz by łatwiej akceptować to co się człowiekowi przydarza.

Stopka autorska: horoskop natalny – http://www.verumomen.pl/horoskopy.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz