Jak poradzić sobie z zatkanym kuchennym zlewem

To jedna z powszechnych usterek. Z reguły zresztą, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Na przykład gdy mamy dużo kuchennych przygotowań. Niestety, zatkany zlew naprawdę nie wybiera i nie ma litości. Gdy już zdarzy się nam taki problem, mamy dwa warianty wyjścia. W pierwszym przypadku, możemy spróbować samodzielnie uporać się z tą usterką. Trzeba tylko wykorzystać odpowiednie sposoby.

Reklama

Zastosowanie środków chemicznych

Są pewne środki, które od lat uznawane są niezawodne podczas przepychanie rur. Jednocześnie trzeba pamiętać, ze trzeba zachować szczególną ostrożność. Kontakt bezpośredni z chemią będzie naprawdę ryzykowny dla naszego zdrowia. W jaki sposób odetkać taki zlew? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by zastosować rękawice ochronne z gumy. Wynika to z faktu, że kontakt środka udrażniającego ze skórą może spowodować podrażnienie lub reakcję alergiczną. Dodatkowo jeszcze pamiętajmy o otwarciu okien, by zwiększyć przepływ powietrza w kuchni.

Sposoby domowe – sprawdzone

Ocet i soda oczyszczona – ten duet może pomóc nieźle w odetkaniu zlewu. Jednocześnie trzeba pamiętać, żeby zachować odpowiednią kolejność. Najpierw – szklanka sody, dopiero później szklanka octu. Odlew trzeba zatkać korkiem albo naczyniem ze względu na wydostające się opary, które mogą drażnić śluzówkę. Taki zabieg często jest wystarczający. Co jednak w sytuacji, gdy nie będzie efektu?

Konieczne wsparcie fachowców

Wówczas trzeba naprawdę sprawnie się zorganizować i skontaktować z profesjonalistami. Tu trzeba powiedzieć, że przede wszystkim taka opcja jest sprawdzona że względu na to, że mamy do czynienia z dostępem do profesjonalnego sprzętu. Tak, znacznie bardziej profesjonalnego niż sama domowa rączka do przepychania. Warto tutaj pamiętać, że często zatkanie zlewu może się wiązać z mechanicznym uszkodzeniem rury lub dostaniem się jakichś drobin lub ciał obcych do przestrzeni odpływu. Jeśli chodzi o eliminację takich usterek i przepychanie rur Stankan będzie zdecydowanie doskonałym wyborem.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz