Jak porozumieć się z obcokrajowcem na wakacjach?

Pewnie nic nowego nie napiszę stwierdzając, że znajomość angielskiego w dzisiejszym świecie daje dzisiaj ogromnie dużo. Jeśli ktoś zna kilka języków to ma praktycznie już asa w rękawie. Chodzi tu głównie o rynek pracy. Tacy kandydaci są bardzo cenieni i poszukiwani przez head hunterów. Praca swoją drogą, ale co jeśli chodzi o podróże i poznawanie nowych zagranicznych miejsc i obcokrajowców.

Reklama

ludzieMamy wakacje więc temat ten jest jak najbardziej na czasie. Jak dogadać się z obcokrajowcami, jak nie zrobić jakiejś gafy? Ile osób chciałoby mieć przyjaciół z różnych części świata? Ile z nas chciałoby móc porównać naszą rzeczywistość do tej jaką mają inni ludzie mieszkający gdzieś indziej.

Jak da się zaobserwować wciąż najchętniej uczymy się języka angielskiego. Numerem pierwszym na światowej liście jest właśnie on. Jest obecnie najbardziej uniwersalnym językiem całego globu. Nie trzeba chyba nikogo do tego przekonywać, wszyscy wiedzą, że nauka angielskiego to inwestycja w przyszłość. Znajomość języka obcego stała się obecnie niezbędna. Czy w pracy, czy w biurze, czy w podróży, czy na wakacjach…

Zaczął się miesiąc wakacyjnych podróży i oderwania od rzeczywistości, a co za tym idzie też wakacyjnych znajomości. Wyjeżdżając gdzieś za granicę na wakacje fajnie by było jakby się znało język miejscowych. Nie zawsze jednak ma się to szczęście. I co wtedy?  Najczęściej „wystarczy” znać po prostu język angielski, dzięki któremu powinniśmy się dogadać w większości miejsc turystycznych.

Rozmawiając z obcokrajowcami trzeba się przestawić na myślenie w języku angielskim. I co ważne nie tłumaczyć słowa w słowo, bo wtedy zdania nie mają całkowicie sensu. Pamiętaj więc, aby nie myśleć stricte po polsku, nie staraj się tłumaczyć na przykład naszych różnego rodzaju przysłów, powiedzonek, bo to się po prostu nie sprawdzi.  Nie przejmuj się też jeżeli czegoś nie rozumiesz. Poproś grzecznie swojego rozmówce o powtórzenie lub wytłumaczenie o co dokładnie chodzi. Znajomi z zagranicy to świetny mobilizator do jeszcze lepszej nauki angielskiego i doskonalenia swoich umiejętności. Takie coś zdecydowanie bardziej nas zachęca do efektywniejszej nauki i sprawia, że jest on bardziej przyjemniejsza.

Tak na zakończenie tyko, nieznajomość języków w dzisiejszym świecie to tak jakby podcięcie sobie skrzydeł, to działanie na swoją niekorzyść. Nauka języków rozwija naszą wyobraźnie. Znajomość języka obcego daje nieograniczone możliwości porozumienia się z obcokrajowcami, z zaznajomieniem się z innym światem. Znajomość języka angielskiego znacznie ułatwi nam życie.

Stopka autorska: tłumaczyć – http://www.glosator.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz