Jaki hostel wybrać?

hostelWielu turystów wciąż wychodzi z niebyt słusznego założenia, że nocleg droższy to nocleg lepszy. Trudno w ogóle rozstrzygać kwestię lepszy czy gorszy, ponieważ każdy z nas ma nieco odmienne oczekiwania i w związku z tym każdy z nas inne miejsce noclegowe może uznać za lepsze. Warto więc pod uwagę wziąć nie tylko drogie hotele, ale także tańsze od nich hostele.

Tajemnica niższej ceny noclegu w hostelu tkwi w wielu czynnikach. Po pierwsze zazwyczaj są to miejsca zaadoptowane w już istniejących budynkach, co oznacza, że nie trzeba kompensować kosztów budowy. Poza tym dobre i w miarę tanie noclegi we Wrocławiu bardzo często lokowane są poza tym obszarem, który opisują wszystkie przewodniki turystyczne. Duża część z nich położona jest w innych, choć równie atrakcyjnych, częściach miasta. To kształtuje ceny czynszu, co w sposób oczywisty wpływa na koszt noclegu. Poza tym, hostele zazwyczaj nie charakteryzują się tak wysokimi standardami jak większość hoteli.

Reklama

Nie jest to jednak bezwzględnie wada. Dla wielu osób korty tenisowe czy kryta pływalnie nie podnoszą atrakcyjności miejsca noclegowego. świetnie sprawdzają się w przypadku tych turystów, którzy lubią spędzać czas aktywnie zwiedzając miasto i okolice. Stąd też coraz większe zainteresowanie hostelami także wśród turystów zagranicznych, którzy chcieliby poznać miasto z każdej jego strony. Takich zaś możliwości nie daje żaden luksusowy hotel, a jedynie położone na turystycznym uboczu hostele.

Widać więc jasno, że zależność między ceną a jakością w przypadku wrocławskich noclegów wcale nie jest tak prosta i oczywista, jakby się mogło z początku wydawać. Być może więc warto sprawdzić możliwość noclegu w hostelu, kiedy następnym razem będziesz planował wycieczkę do Wrocławia?

Stopka autorska: noclegi we Wrocławiuhttp://www.greenhostel.wroclaw.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.1/10 (liczba ocen: 13)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Warto przejrzeć wcześniej opinie w internecie zanim wybierzemy jakiś nocleg, bo często to co opisuje usługodawca a co jest w rzeczywistości to dwie różne rzeczy niestety…

    VN:F [1.9.18_1163]
    Rating: +3 (from 3 votes)

Dodaj komentarz