Jakie kwiaty – najpiękniejszy bukiet ślubny

Trudno sobie dziś wyobrazić wesele lub ślub bez dużej ilości kwiatów. W zależności od pory roku, w której mówimy sobie sakramentalne „TAK”, mamy do wyboru różnego rodzaju i gatunku kwiaty. Od tych Polskich, ogrodowych po sprowadzane kwiaty z takich krajów jak Holandia.

Reklama

kwiaty ślubneTak jak w przypadku innych dziedzin życia, tak i tu niestety podstawowym kryterium wyboru jest i będzie – cena. Są bowiem kwiaty tańsze i droższe. Ktoś powiedziałby – rzecz gustu. Nie do końca jednak tak jest! Część kwiatów wędruje do nas z dalekich zakątków nie tylko Europy ale także Świata. Problemów z takim nazwijmy to sprowadzaniem, jest co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście. Po pierwsze, weźmy pod uwagę, że kwiaty to naturalne rośliny, które różnie znoszą podróżowanie. Dekoratorzy i właściciele kwiaciarni, bardzo często, otrzymują kwiaty z transportu, które trzeba ratować. Sposobów na taki ratunek jest co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście. Trzeba jednak pamiętać, iż podgrzewanie w gorącej wodzie końcówek i odpowiednie przycinanie nie zawsze stawia kwiaty „na nogi”. Wielokrotnie jest tak, że kwiaty więdną już na sali weselnej, w kościele podczas uroczystości ślubnej, lub co gorsza w bukiecie ślubnym. Wtedy z naszych kwiatów pozostaje niewiele. Zastanówmy się zatem czy nie lepiej postawić na nasze krajowe, przepiękne bądź co bądź kwiaty. Naturalnie mogą być problemy z odpowiednią pora roku, ponieważ nie zawsze róże, czy tulipany z polskich plantacji, czy pól są dostępne. Jak zatem wygląda sprawa z kwiatami sprowadzanymi np. z Holandii? Pary Młode bardzo często wybierają kwiaty, których w Polskich firmach nie znajdziemy. Nasz Polskie hortensje, pomimo tego że piękne, nigdy nie są tak dorodne i okazałe jak te Holenderskie. Faktem jest, że taka pojedyncza główka jest kilka razy droższa od naszej, ale za to jest kilkakrotnie większa. Czy zatem otrzymujemy kwiat duży i pewny? Z tym akurat bywa różnie ponieważ, kwiaty te są przed transportem odpowiednio faszerowane witaminami i nawozami, które mają za zadanie zapewnić bezpieczny transport w samochodzie chłodni. Bądź co bądź to spory odcinek do pokonania. Gdy już otrzymamy takie „żywe” przesyłki, musimy się nimi odpowiednio zająć. Pomieszczenie, w którym są przechowywane, zwłaszcza latem powinno być odpowiednio schładzane, aby kwiaty przetrwały jak najdłużej.

Zdobycie kwiatów to jedno, inna sprawa to przygotowanie wiązanki ślubnej. Każdy bukiet ślubny, większy czy mniejszy musi być stale zanurzony w wodzie. Trudno jednak aby Panna Młoda biegała z wazonem. Do tego celu wykorzystujemy wszelkiego rodzaju gąbki florystyczne, które mają za zadanie dostarczać wilgoci kwiatom z bukietu ślubnego. Dzięki tej metodzie nasz kwiaty będą do końca uroczystości w dobrej formie. Podobnie wygląda sprawa z bransoletką ślubną. Tutaj również zaopatrujemy się w specjalną podstawę do układania kwiatów. Z reguły są one przypinane do dłoni za pomocą rzepów.

Co zatem z Polskimi kwiatami? Mielismy kiedyś zapytanie Pary Młodej, o to czy można przygotować kompozycje do dekoracji sali weselnej z kwiatów polnych? Oczywiście, że można, nikt natomiast nie da gwarancji jak długo kwiaty utrzymają się w doskonałej kondycji.

Reasumując, pamiętajmy, że kwiaty to rośliny. Są takie rośliny, które poza naturalnym środowiskiem mogą po prostu nie występować. Mało to! Są rośliny, które więdną bardzo szybko i tak możemy mieć problem z ich trwałością podczas naszej uroczystości ślubnej czy weselnej.

Stopka autorska: bukiet ślubny – http://www.dekorado.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz