Kominki na biopaliwo, a kominki opalane drewnem

biokominekPragnieniem wielu osób jest posiadanie kominka ze skwierczącymi płomieniami spalanego drewna, który umila zimowe wieczory. Jednak nie każdy ze względu na posiadaną powierzchnię lub możliwość opalania kominka drewnem może sobie na to pozwolić. Rozwiązaniem równie satysfakcjonującym może okazać się kominek na biopaliwo.

Biokominki budowane są z użyciem szklanych powierzchni, metalowych łączeń i ceramiki, a płomień, który możemy w nich uzyskać rozpalany jest za pomocą sztucznego paliwa. Instalacja biokominka jest sprawą znacznie mniej skomplikowaną od budowy tradycyjnego kominka. Dlatego nie musicie się głowić czy przewody kominowe są poprowadzone w prawidłowym miejscu, czy powierzchnia nie jest za mała, biokominki można zainstalować wszędzie, nawet w niewielkim pomieszczeniu w bloku.

Reklama

Opalanie biokominków odbywa się poprzez spalanie biopaliwa w postaci płynnej, które jest bardzo wydajne, litr biopaliwa starcza na 2 – 4 godzin, dlatego nie ma potrzeby zaopatrywania się w drewno i dokładania go regularnie. Kominki na biopaliwo są przede wszystkim doskonałą ozdobą wnętrza, wzbogacają aranżację o ciekawy element sztucznego ognia w pomieszczeniu, ale nie tylko – mogą dodatkowo je ogrzewać . Mają rozmaite niekonwencjonalne kształty i formy, mogą wyglądem przypominać tradycyjny kominek opalany drewnem, stanowić jednocześnie stolik lub ławę lub przybierać niesamowite kształty ścian ze szkła z płomieniem wewnątrz. Biokominki stanowią dekorację i spełniają funkcje tradycyjnych kominków. Na rynku jest szeroki wybór producentów, jak i samych form i rodzajów kominków na biopaliwo, dlatego można wybrać biokominek, który w pełni odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Stopka autorska: Kominki na biopaliwo – http://www.famare.pl/p,pl,31034,biopaliwo+do+kominka+1litr,9,0,0,3.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.9/10 (liczba ocen: 19)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz