Najbardziej pożądane prezenty na komunię

Dorośli mogą myśleć tygodniami, miesiącami czy nawet latami na temat najlepszego prezentu z okazji komunii, a i tak rzadko wpadają na genialny pomysł. Czasem im się jednak udaje, ale w większości wypadków niestety jest to ruletka i zazwyczaj z opłakanym skutkiem, bo albo ośmiolatek jest niewzruszony podarunkiem albo najzupełniej w świecie mu się nie podoba i wpada w przygnębienie, nierzadko histerię. Jak zatem wybrać idealny prezent?

Reklama

Najgorzej mają ci, którzy nie obracają się w towarzystwie dzieciaków. Taki rodzic chrzestny. Zazwyczaj to młoda osoba i jeśli nie ma już swoich podopiecznych czy dużo młodszego rodzeństwa, wybór prezentu dla chrześniaka okazuje się nie lada wyczynem. Jeszcze trudniej ma wtedy, gdy kompletnie nie wie nic na temat jego zainteresowań czy upodobań. Co kupić, jeśli na rynku jest tak szeroki wybór produktów, począwszy od elektronicznych gadżetów, poprzez biżuterię i książki, a skończywszy na sprzętach rekreacyjno- sportowych.

Kiedyś było źle, bo straszyło pustkami w sklepach. Teraz jest niedobrze, bo przytłacza nas ogrom najróżniejszego asortymentu. Jeden tylko problem otrzymał łatkę ponadczasowości, a mianowicie to, jak połączyć w jedno oryginalność prezentu z przedmiotem, którego pragnie dziecko.

Wspomóc się można różnymi sposobami, ale ja wybrałam chyba najprostszą drogę, by dowiedzieć się nieco więcej o marzeniach dzieciaków. Idąc przez jakiekolwiek osiedle mieszkalne nie da uniknąć się sytuacji, w której nagle, jak spod ziemi, wyrośnie przed nami, kolorowy plac zabaw. Można też trafić na boisko do gry w piłkę, albo mini park linowy. Nieważne. Jedyną istotną kwestią jest to, aby miejsce obfitowało w dzieci w wieku wczesnoszkolnym. I wtedy stajemy u bram rozwiązania zagadki. Jeszcze tylko umiejętne nawiązanie kontaktu z kilkoma maluchami i sukces murowany.

Dzieciaki lubią mówić, co sprawia im przyjemność, a jeśli nie one, to któraś z mam może nam zdradzić, jakie prezenty otrzymał jej maluch i zasygnalizować, które z nich sprawiły ośmiolatkowi najwięcej radości. Z mojego małego wywiadu wynikło kilka wniosków. Po pierwsze, tylko połowa dzieci ucieszyła się z zegarka na komunię. Nawet jeśli był to bardzo wypasiony model, to nie zawsze okazał się pożądanym prezentem. Czasomierz z pewnością nie jest oryginalnym podarunkiem. Do tego dochodzi fakt, że umiejętność odliczania czasu nabywa się teraz trochę wcześniej niż w drugiej klasie i dzieci mają już przed komunią swoje pierwsze zegarki.

Niezbyt dobrze sprawdzają się wszelkie kursy językowe czy wycieczki jako prezenty. Podobnie jest z otrzymywaniem pieniędzy. To żaden prezent. Pieniędzmi się nie pobawią, a kurs mogą uznać za największą nudę na świecie. Wycieczka czasem może okazać się dobrym wyborem, ale tylko wtedy, gdy maluch o niej marzył.

Na samym szczycie upragnionych przedmiotów znalazły się elektroniczne gadżety oraz urządzenia sportowe, w tym trampoliny ogrodowe. Moda na skakanie wzrasta z każdym rokiem, a przyczyn tego zjawiska upatruje się nie tylko w zdrowotnych korzyściach ruchu na świeżym powietrzu. Trampolina okazuje się niezastąpioną atrakcją podczas organizowania imprez urodzinowych czy przyjęć okolicznościowych. Ponadto, dziecko szybko z niej nie wyrośnie, a jeśli kupimy większy model trampoliny, to nawet sami możemy z niej skorzystać. Dużym zainteresowaniem cieszą się także rowery bmx i rolki, tym bardziej, że w miastach coraz więcej pojawia się skate parków i miejsc przeznaczonych to tego typu aktywności.

Kolejne pozycje w rankingu prezentów komunijnych zajmują tablet i iPhone. To wciąż bardzo popularne urządzenia, a z każdym rokiem wzbogacane w dodatkowe funkcje. Dzieci lubią nowości, stąd taki prezent z pewnością nie okaże się nietrafionym podarunkiem.

Podsumowując, nie jest ważne ile pieniędzy wydamy na komunijny prezent, najbardziej liczy się oryginalność i trafienie w gusta obdarowywanego. Nie przejmujmy się jednak, jeśli nasz prezent okaże się nie tym najfajniejszym, bo przecież mimo wszystko liczy się gest.

Stopka autorska: trampoliny ogrodowe – http://www.trampolinyogrodowe.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz