Najlepsze polskie banki

Niemal każdy z nas ma swój ulubiony bank, w którym trzyma depozyty, wnioskuje o kredyty lub po prostu ma założone od lat konto osobiste. Niekoniecznie wszystkie produkty bankowe musimy posiadać w jednej instytucji finansowej, czasami zdecydowanie bardziej korzystne wydaje się wzięcie kredytu w banku, z którym do tej pory nie mieliśmy do czynienia, niż tam, gdzie wpływa nasze wynagrodzenie od pracodawcy.

Reklama

pieniądzeTaką mamy mentalność, że chętnie zasięgamy opinii innych, zwłaszcza jest to popularne na forach internetowych, również tych poświęconych finansom. Dzięki wpisom internatów można się dowiedzieć, które banki w Polsce są uważane za dobre, czyli oferują swoim klientom wiele atrakcyjnych produktów bankowych przy korzystnych opłatach. Co prawda zdania mogą być podzielone, niemniej z prowadzonych na stronach www poświęconym finansom rankingów banków wynika, że wolimy banki internetowe, z ofertą nie tylko prowadzenia rachunków osobistych online, ale i możliwością uzyskania kredytu gotówkowego przez internet czy samodzielnego założenia lokaty terminowej.

Bank internetowy uważany jest za bank bezproblemowy, gdzie wszystko niemal można załatwić po zalogowaniu się na swoje konto. Co prawda możemy się spodziewać na przykład opłaty związanej z brakiem korzystania z karty debetowej, ale zwykle nie jest ona wysoka. O dziwo, ostatnio wiele się mówi o bankach spółdzielczych, które zaczynają rywalizować z bankami komercyjnymi wiodącymi w tej dziedzinie, proponując na przykład korzystnie oprocentowane lokaty terminowe. Wciąż dużą popularnością cieszą się najstarsze banki polskie, które nadal skupiają ogromną ilość klientów detalicznych, zwłaszcza, że ich oferta skierowana jest do różnych grup społecznych, klientów mniej i bardziej zamożnych.

Stopka autorska: banki w Polsce – http://banki-w-polsce.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz