Jakie obrusy do restauracji warto wybrać?

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego staje przed koniecznością wyboru odpowiedniej bielizny stołowej. Musi przy tym wziąć pod uwagę szereg kryteriów, z których przeciętny człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy.

Reklama

obrusBardzo ważne jest na przykład grupa docelowa klientów, do których kierowane są usługi restauracji. Inne wymagania mają przecież poważni biznesmeni, a inne studenci, poszukujący taniej jadłodajni. Jeśli Twoja restauracja ma przyciągać ekskluzywną klientelę, powinieneś postawić na elegancję w wystroju.

Obrusy z prawdziwej bawełny lub lnu będą doskonałym wyborem w takim przypadku. Wprawdzie ich pielęgnacja i czyszczenie są nieco pracochłonne, jednak zdecydowanie warto poświęcić na to nieco czasu, ponieważ bawełniane i lniane obrusy do restauracji prezentują się na stołach tak dobrze, jak żadne inne. Oczywiście same obrusy to za mało, by stworzyć efektowną stylizację. Powinniśmy uzupełnić je dodatkowo o starannie dobrane serwetki, skirting i odpowiednie ozdoby, takie jak kwiaty czy świeczniki.

Warto jednak mieć na uwadze, że przesada przy dobieraniu ozdób zdecydowanie nie jest wskazana – we współczesnej aranżacji wnętrz króluje obecnie styl minimalistyczny. W przypadku urządzania prostej restauracji dla studentów, czy baru mlecznego, nie musimy przywiązywać tak dużej wagi do współczesnych trendów. Możemy zdecydować się na proste obrusy do gastronomii, wykonane z praktycznego plamoodpornego materiału. Zamiast tradycyjnych serwetek wystarczą papierowe.

Wprawdzie nie prezentują się zbyt elegancko, jednak oszczędzimy sobie w ten sposób wiele pracy i wysiłku. Nie powinniśmy jednak rezygnować z wszelkich dekoracji. Skromny wazon z kwiatami, czy kompozycja z suszonych kwiatów zdecydowanie podniosą walory estetyczne naszego lokalu.

Stopka autorska: obrusy do restauracji – http://tanieobrusy.pl/28-obrusy-do-restauracji

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz