Ogólne spojrzenie na rynek odzieżowy

Odzież to bardzo szerokie pojęcie. Może się za nim kryć odzież używana lub zupełnie nowa. Odzież nowa może być droższa najczęściej jest wtedy markowa lub tańsza „z sieciówki”. Plusem takiej odzieży jest to, że jest świeża i nie noszona, minusem natomiast, że jest najczęściej po prostu dosyć droga.

Reklama

ubraniaDruga zaś forma odzieży to odzież używana. To z nią często kojarzy się pojęcie ciucholand czyli sklep odzieżowy, sprzedający odzież, z jak to się mówi drugiej ręki. Jej zaletą jest niska cena, a minusem to, że najczęściej była już wcześniej noszona.

My, jako klienci możemy wybrać spomiędzy obydwu rodzajów odzieży. Dlatego warto dokładnie się zastanowić, czego po nich możemy się spodziewać.

Ubrania nowe – czy zawsze dobre jakościowo?

Ubrania nowe, niestety nie zawsze są takiej jakości jak byśmy chcieli. By się o tym przekonać wystarczy w supermarkecie zakupić spodnie za 20 złotych. Takie spodnie wytrzymają zwykle nie więcej niż dwa wyjść na miasto, czy prania. Możemy oczywiście kupić coś droższego, np. spodnie popularnej marki, które zapewne będą lepsze jakościowo, jednak będą kosztowały około 300 złotych. Pomijam fakt, że zdarza się, że i te dobre i markowe ciuchy nie mają czasem z jakością wiele wspólnego.

Second hand – gwarancja wyjątkowości

Troszkę inaczej wygląda sprawa z odzieżą używaną. Wprawdzie możemy czasami trafić na ubranie słabszej jakości, jednak większość z nich to markowa odzież, czasem nawet luksusowych projektantów, z wysokiej jakości materiałów. Takie ubrania charakteryzują się rzeczywiście markową trwałością, nie zniszczą się po kilku praniach i nie zmienią kolorów. Dodatkowym plusem zakupów w lumpeksach jest to, że kupując daną rzecz możemy być niemal pewni, że nie spotkamy na ulicy drugiej osoby w takiej samej kurteczce czy bluzce. Taki sklep to raj dla osób ceniących indywidualizm i własny styl. Z tego powodu coraz więcej celebrytów szukających ciekawych stylizacji przyznaje się do kupowania w tego typu sklepach.

Odzież używana online

Sklepy z odzieżą używaną otwierają się również na nowinki techniczne. W internecie znajdziemy całą masę ciucholandów online posiadających naprawdę ciekawą ofertę. Ubrania w takich sklepach prezentowane są w formie zdjęć i szczegółowych opisów.

Podsumowując warto się zastanowić, szczególnie w dzisiejszych czasach czy warto wydawać całą fortunę na drogie ubrania z sieciówek, gdy za te same pieniądze możemy kupić często lepszej marki, i lepszej jakości ubrania tylko, że second handzie? Po prostu, nowy ciuch to nie wszystko. Liczy się również jego cena i jakość.

Stopka autorska: ciucholand – http://www.fashionpeople24.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz