Płyty warstwowe i ich zalety

Płyty warstwoweOd roku obserwujemy na rynku materiałów budowlanych znaczny skok sprzedaży płyt warstwowych, co wiąże się z ostatnimi targami budownictwa i hipotezą, że płyty warstwowe mogą stanowić budulec do budownictwa mieszkaniowego. Oczywiście trudno sobie wyobrazić, aby płyta warstwowa mogła być skuteczną podstawą do piętrowego domu rodzinnego, jednak coraz częściej obserwuje się jak płyty warstwowe (dachowe) są wykorzystywane jako pokrycia dachowe zamiast ceramicznej dachówki, czy też blacho dachówki.

Płyty dachowe są korzystniejsze głównie ze względu na walory ekonomiczne, ale nie tylko, nie możemy zapominać że współczynniki termiczne oraz dźwiękoszczelność również przemawia za płytami dachowymi. Biorąc pod uwagę rozwój materiałów budowlanych można śmiało stwierdzić,  że w najbliższych latach płyty warstwowe podejmą ekspansje na inne segmenty rynku budowlanego.

Reklama

W ofercie hurtowni materiałów budowlanych znajdują się także inne płyty warstwowe o specyficznych uwarunkowaniach, takie jak płyty chłodnicze (są to płyty warstwowe o podwyższonej izolacyjności cieplnej oraz termicznej) oraz płyty ścienne (czyli płyty warstwowe z których tworzone są ściany wyjątkowo wytrzymały na siły działające wzdłuż ich wypełnienia). Niewykluczone że wraz z rozwojem rynku budowlanego, dystrybutorzy i producenci zapewnią swoim klientom coraz szerszą gamę płyt warstwowych, po to żeby można było wybudować z nich nie tylko pawilon handlowy czy kiosk handlowy, ale także dom mieszkalny, który zapewni nam w środku identyczne warunki co dom budowany w sposób tradycyjny.

Stopka autorska: płyty warstwowe – http://www.agropanel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz